Sari la conținut
Forum Roportal
SerbanRadu

Dureri de cap

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

si mie mi s-a intamplat sa ma doara fff tare capul in vreo 2 dimineti si ma simteam obosita...am realizat ca era din cauza k imi puneam combina toata noaptea sa cante...si muzica era rock/punck...nu cred k ai avut tot din cazua muzicii...

 

si mie mi s-a intamplat sa ma doara fff tare capul in vreo 2 dimineti si ma simteam obosita...am realizat ca era din cauza k imi puneam combina toata noaptea sa cante...si muzica era rock/punck...nu cred k ai avut tot din cazua muzicii...

 

poti muri de la aslo sau ceva de genu asta ?tot ma nebuneste o colega sa-mi fac analize sa nu fac nu stiu ce aslo..

 

 

silver,nu se moare de la aslo..aslo faci ca sa nu ai vreun microb in corp si ca sa vezi daca nu ai probleme cu reumatismul(nu romanitism :flowers:: )si de ex daca ai aslo marit medicul iti recomanda niste medicamente..cand eram mica de fiecare data cand faceam analize,faceam si aslo..silver cand vrei sa-ti faci analizele,tu ii poti spune medicului unde sa insiste(la aparatul digestiv,circulatia sangelui,probleme endocrine,aslo, etc)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tensiunea mica pe care o ai e normal sa iti provoace starea asta. Acelasi lucru il patesc si ei si un cardiolog mi-a zis ca e din cauza tensiunii. Trebuie sa am grija sa nu misc brusc capul si, in general, sa ma misc mai cu calm. :flowers: Dar la ce valori zici ca ai chiar nu ma mir. Cafea bei? Ca si asta mai mareste putin tensiunea, dar face ravagii la calciu :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mama mea are asemenea migrene dar ia Cofedol ...este si dependenta de acest medicament... eu spun sa consulti un medic, pentru ca si o simpla durere de cap ca aceasta poate sa ascunda alceva ...Nu vreau sa te sperii , eu am fost la doctor si tot pentru o durere de cap, au avut sinuzita si am tratat-o cu laserul in 5 shedinte, acuma nu mai am doare capul dar ma feresc de frig... :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Tensiunea mica pe care o ai e normal sa iti provoace starea asta. Acelasi lucru il patesc si ei si un cardiolog mi-a zis ca e din cauza tensiunii. Trebuie sa am grija sa nu misc brusc capul si, in general, sa ma misc mai cu calm. :lol2: Dar la ce valori zici ca ai chiar nu ma mir. Cafea bei? Ca si asta mai mareste putin tensiunea, dar face ravagii la calciu :lol2:

 

 

salut

NU,nu beau DELOC cafea......cateodata beau pepsi (imi cer scuze ca fac reclama :lol2: )

in 2 ani de facultate (cati am la activ,nu am baut cafea decat de 4 ori,inaintea unor examene de ECONOMIE !!!!)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cel mai bine cred ca e sa mergi la doctor, pentru ca poate fi de la tensiune, de la stress, de la o sinuzita (cum zicea cineva inainte) etc. Cred ca medicul e cel mai indreptatit sa isi dea cu parerea (desi dau si ei rateuri cu duiumul :lol2: ) Multa sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
salut

NU,nu beau DELOC cafea......cateodata beau pepsi (imi cer scuze ca fac reclama :lol2: )

in 2 ani de facultate (cati am la activ,nu am baut cafea decat de 4 ori,inaintea unor examene de ECONOMIE !!!!)

 

 

nu mai bea pepsi sau cola,pentru ca si aceste bauturi iti dau starile care le ai tu,fac foarte rau in organism..tu ai tensiunea mica si trebuie sa ti-o maresti putin,asa ca bea o ceasca de cafea de dimineata..

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu prima oara spun sa mergi la medic. Si au am avut aceeasi problema si medicul mi'a recomandat...cafea imediat ce ma trezesc!! :lol2: de atunci nu mai am pb

Editat de Anca/Maria

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu mai bea pepsi sau cola,pentru ca si aceste bauturi iti dau starile care le ai tu,fac foarte rau in organism..tu ai tensiunea mica si trebuie sa ti-o maresti putin,asa ca bea o ceasca de cafea de dimineata..

 

 

dar care e diferenta dintre pesi/cola si cafea ??........... ca am inteles ca toate contin cofeina. beau sucurile astea,pt ca sunt mai bune la gust decat cafeaua. :bataita:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar care e diferenta dintre pesi/cola si cafea ??........... ca am inteles ca toate contin cofeina. beau sucurile astea,pt ca sunt mai bune la gust decat cafeaua. :haha:

pepsi si cola contin multe alte substante nocive in comparatie cu cafeaua.

o ceasca de cafea pe zi iti e recomandata si de medic,dar nu te sfatuiesc sa o bei cu lapte pt ca e o combinatie care iti ataca stomacul.o ceasca de cafea cu putin zahar iti ridica putin tensiunea si inlatura durerea de cap

iti recomand sa incerci sa o consumi cu un strop de lamaie,e buna si efectul e garantat :bataita:

 

ce ti-am scris mai sus am testat pe pielea mea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar care e diferenta dintre pesi/cola si cafea ??........... ca am inteles ca toate contin cofeina. beau sucurile astea,pt ca sunt mai bune la gust decat cafeaua. :bataita:

 

 

daca intrebi un medic :e buna cola sau pepsi iti va spune nu...nu stiu chimia acestor bauturi dar stiu ca nu e buna in organism.."

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×