Sari la conținut
Forum Roportal
Eliada

Cicatrici cheloide

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

mi-am cauterizat niste alunite, iar dupa vindecare mi s-au format cicatrici cheloide. stie cineva cum pot scapa de ele? arata urat si sunt in zona pieptului, deci se vad. medicul mi-a dat un unguent, dermovate parca-i zice, dar nu are efect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu am pe spate din cauza acneei. dermatologul mia recomandat CONTRACTUBEX, dar nu se gaseste la noi in tara. eu mi lam procurat din germania,costa ~25 E.rezultatul nu este miraculos,dar se observa diferenta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu am pe spate din cauza acneei. dermatologul mia recomandat CONTRACTUBEX, dar nu se gaseste la noi in tara. eu mi lam procurat din germania,costa ~25 E.rezultatul nu este miraculos,dar se observa diferenta

Dar cat de mari sunt cicatricile tale? Ale mele nu sunt mari, insa fiind pe piept ma deranjeaza. Prin Germania nu cred ca o sa ajung prea curand :P: , asa ca o sa am nevoie de alt remediu. S-a tratat cineva cu succes de asa ceva? Poate un tratament naturist?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu am pe spate din cauza acneei. dermatologul mia recomandat CONTRACTUBEX, dar nu se gaseste la noi in tara. eu mi lam procurat din germania,costa ~25 E.rezultatul nu este miraculos,dar se observa diferenta

spune-mi si mie te rog daca a a avut ceva rezultate folosirea CONTRACTUBEX pentur cicatricile de pe spate. Ma confrunt si eu cu aceeasi problema. Multumesc!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

poate daca la-s fii folosit cum trebuie adica de 2 ori pe zii vreo 2 tuburi, rezultatul era mai pronuntat! dar nu prea am facut un tratament prea indelungat.dar cat am folosit s-a observat diferenta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×