Sari la conținut
Forum Roportal
Catalin_Steaua

M-a parasit

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu mai vb cu ea de 2 zile...da seara inainte sa fac ce am facut...i-am dat mesaje...si ea imi dadea inapoi...ca nu si nu....cam cum a vb pe mess....si atunci m-am decis...

Si a doua zi dupa ce se intamplase toate astea...bine ea nu stie...a intrat pe mess si mi-a zis asa...

pai mai... gandeste-te logic daca nu ai cautat-o 2 zile ca ai facut prostia aia... si te-ai pomenit cu mesajele ei cand te-a vazut on-line tu ce crezi ca de ce ti le-a scris? alea-s baliverne de coptila incapatanata,orgolioasa si nesigura pe ea... ea acum vrea sa te faca sa i-ti para rau ca ai pierdut-o,te provoaca la dialoguri cu ea ca nu ai cautat-o 2 zile si se simte nesigura pe ea... daca ea te-a iubit si tu nu ai cautat-o 2 zile si te-a cautat ea si ti-a vorbit asa alea-s cuvinte de dragoste spunse de o femeie mandra si orgolioasa...

se joaca cu tine iar tu nu vezi ca esti topit dupa ea... jocurile astea prostesti le-am jucat si eu cand aveam varsta ta... si deobicei ala care se joaca se arde cel mai tare... ca daca stai sa te gandesti mai bine si citesti mai bine ce a scris ea acolo ea se contrazice pe ea... daca chiar credea in ce a scris acolo nu i-ti mai scria... da nu crede nici ea... iar ea nu merita viata ta si mai ales respectul tau... si nu uita ca e doar o femeie... ai 19 ani la 19 ani ... numa la relatii serioase nu ar trebui sa i-ti stea capul... adolescenta e prea scurta sa o pierzi in relatii serioase... distreaza-te cat mai mult,cunoaste cat mai multe femei ca ani pe care ai ai acum nu se mai intorc inapoi niciodata... si fi bucuros ca ai cunoscut-o macar ai mai invatat ceva... iar de uitat mai greu... o sa o uiti mai incolo acum nu ai cum iesi si tu in cluburi,distreaza-te ca porcu, fa tot ce-ti trece prin cap si incearca sa fi cat mai mult in preajma altor femei... si cu timpu nu iti va mai pasa...

Sapoi motiv ca sa plictisit de tine ala e doar in capul ei ... da in fine... ce nu as da eu sa mai am 20 de ani si sa gandesc ca acum si sa dau peste una ca ea sa-i arat eu jocuri si prostii ce face ea... daca te impaci cu ea s-au o mai cauti sa stii ca ma dezamagesti... fa si tu un sport du-te la sala... fa o schimbare la look-ul tau si incearca sa nu mai intri pe pc o saptamana... sterge messengerul inchide pc-ul si nu mai intra... ca si numai faptul ca stai aici pe forum si astepti sfaturi te tine cu gandul legat la ea si i-ti face rau ca i-ti pui o mie de intrebari...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... si fi bucuros ca ai cunoscut-o macar ai mai invatat ceva... iar de uitat mai greu... o sa o uiti mai incolo acum nu ai cum iesi si tu in cluburi,distreaza-te ca porcu, fa tot ce-ti trece prin cap si incearca sa fi cat mai mult in preajma altor femei... si cu timpu nu iti va mai pasa...

Sapoi motiv ca sa plictisit de tine ala e doar in capul ei ... da in fine... ce nu as da eu sa mai am 20 de ani si sa gandesc ca acum si sa dau peste una ca ea sa-i arat eu jocuri si prostii ce face ea... daca te impaci cu ea s-au o mai cauti sa stii ca ma dezamagesti... fa si tu un sport du-te la sala... fa o schimbare la look-ul tau si incearca sa nu mai intri pe pc o saptamana... sterge messengerul inchide pc-ul si nu mai intra... ca si numai faptul ca stai aici pe forum si astepti sfaturi te tine cu gandul legat la ea si i-ti face rau ca i-ti pui o mie de intrebari...

 

tu zici foarte bine ce zici....si iti respect parerea...

Tu poate acum ai o prietena sau o sotie care te iubeste...si tu o iubesti pe ea....adica va iubiti reciproc....dar si tu poate cand ai fost la varsta mea si ai facut la fel ca mine...bine nu include si tema de suicid...asta a fost o prostie a mea...si am zis ca nu o sa mai fac in viata mea.

Dar mi-e greu sa o uit...au trecut atatea luni de zile 17 luni...in care zi de zi eram cu ea...deci zi de zi...nu a existat o zi in care sa nu ne vedem...am fost si la munte impreuna...am dormit impreuna...bine doar la munte...ca in rest la ea acasa dormea...

uite acum vine un prieten la mine sa-i fac un cd...dupa care plecam sa jucam un remi...

si dupa aia vreau sa ma duc la o amica acasa...ca stiam eu ca are o prietena belea...si poate iese ceva...bine...m-am jurat ca niciodata nu o sa ma mai indragostesc...doar asa...poate o sa o mai uit..

cat despre chestia cu forum-urile...daca tin in mine...tin,tin...si deodata izbucnesc...mai rau e..asa poate e mai bine sa aflu pararea mai multor persoane...si cu timpu o sa o uit...daca nu de tot macar 80%..

ce zici?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si dupa aia vreau sa ma duc la o amica acasa...ca stiam eu ca are o prietena belea...si poate iese ceva...bine...m-am jurat ca niciodata nu o sa ma mai indragostesc...doar asa...poate o sa o mai uit..

cat despre chestia cu forum-urile...daca tin in mine...tin,tin...si deodata izbucnesc...mai rau e..asa poate e mai bine sa aflu pararea mai multor persoane...si cu timpu o sa o uit...daca nu de tot macar 80%..

ce zici?

Ca o sa o uiti si cand vei privi inapoi te vei cruci la prostiile care le-ai facut, acolo insista cu "prietena belea" a amicei tale... nu cu fosta ta... tot timpul sa te gandesti ca ai doar 19 ani... ca e o prostie prin ce treci cu ea si distreaza-te cat incape... femei,chefuri,tot ce vrei,de lucruri serioase ai timp mai incolo de distractii nu o sa mai ai cum ai timp acum,servici... mai incolo o familie,dupa aia copii o sa te mai si distrezi dar niciodata ca la varsta asta...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cataline, mama, tu n-ai deloc demnitate? las-o incolo de proasta, ca are balta peste... sfatul meu e sa nu sari cu banii din prima. Nimic de zis, nu te impiedica nimeni sa fii gentleman, sa o scoti la o cafea, sa ii dai din cand in cand cate o floare, dar nu exagera, ca ajungi de unde ai plecat...dai numai peste ariviste...

Ar trebui sa pui mai mult pret pe viata ta..esti tanar, ai tot timpul din lume sa-ti gasesti perechea, o sa apara la momentul potrivit, poate cand nici nu te astepti! Asa ca, tot ce pot sa-ti spun este capul sus!! o sa treci si peste asta, si totul va fi doar un nor negru in trecut... :P

Editat de dani_quinn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu stiu ce sa zic....dupa astea 2...mi s-a scarbit de toate...

Si acum am in cap numai sa imi bat joc de ele....sa le fac sa se indragosteasca de mine si dupa aia sa le zic la fel.....sa simta toate prin ce am trecut si eu....

 

 

asa zic toti nenorocitii ce ajung sa-si bata joc de femei, toti aia care ajung mai apoi sa-si lovesca femeile, sa le abuzeze sub orice forma.majoritatea astora au suferit in trecut o experienta nasoala.si tu ai suferit..dar lasa ca ceea ce ai trait sa te faca mai puternic, nu un animal..asta vrei sa ajungi, unul care profita si pleaca?este, la urma urmei alegerea ta.dara daca tu crezi ca merita o femeie ce nu te-a iubit, sa-ti skimbi tu modul de viata..nu-ti vad unde ti-e caracterul?chiar a maturat tipa asta tot din tine? stiu ca nu te incalzeste cu nimic ce spun eu aici pt nu traiesc eu in locul tau..dar..mai reflecteaza.numai bine, leihla aici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

oaw!...ce poveste...

Chestiile astea poate te vor maturiza si nu vei mai recurge la gesturi necugetate.

Fii sigur ca nu esti singurul care trece(a trecut) prin asa ceva.

Un singur sfat..be strong si tine minte:Dragostea adevarata nu exista,e doar o poveste,un basm.

Aaa si remember:Doar PRIMA SI ULTIMA fata(iubire) nu se uita..restu e trecator...O sa uiti u tot..cum dai de una mai buna;)

O mica gluma:te-ai gandit s toate astea ti se trag de la faptul ca esti stelist?:-j

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ASHA este :lol2:

si pe mine m-a parashit acum 2 ani, shi si acuma mai ma doare cind imi aduc aminte, dar viata mea continua,shi acuma el ma cauta pe mine k sa mai vorbim, ma suna pe telefon la 12 noaptea :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
ASHA este :blink:

si pe mine m-a parashit acum 2 ani, shi si acuma mai ma doare cind imi aduc aminte, dar viata mea continua,shi acuma el ma cauta pe mine k sa mai vorbim, ma suna pe telefon la 12 noaptea :doh:

 

 

Te rog eu frumos din sufletelul meu sa renunti la limbajul de mirc gen sh, tz, k :blink: . Multumesc!! :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ce a fost a fost si e mort si ingropat - nu as paria o moneda gaurita pe sansele de a reinvia relatia aia ....cu cit vei intelege mai repede asta (DACA VEI INTELEGE... ), cu atit mai bine pentru tine

 

:think:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai baiete....sa fiu sincer cu tine...ai 19 ani,adica esti la inceput de viata. Termina cu prostiile astea...la varsta ta inca nu poate fi vorba de o dragoste adevarata decat in proportii foarte mici.Traieste-ti viata...iubeste fetele(femeile),arata-le respect...nu le umilii . Vei simti singur cand vei fi foarte indragostit....si treaba asta cu dragostea nu merge prea mult decat daca ambele persoane simt la fel. Distreaza-te ce pana mea esti tanar . Daca iei un pumn de medicamente ce rezolvi ??? Raspunde-mi la aceasta intrebare. Nu mai pune botul la orice vorba aruncata in vant. Eu la varsta ta,sincer nu credeam ca voi gasi pe cineva de care sa nu ma plictisesc . Mai mult de o luna nu rezistam cu o fata. Dar uite ca am gasit si exceptia. Deci toate vor veni la vremea lor . Mai gandeste-te ca in Romania sunt 2 fete la 1 baiat . Nu mai alerga atat dupa ele, adica nu vreau sa fiu inteles gresit, nu mai fi asa disperat. Vezi reclama cu Sprite...ele simt ca esti disperat .

 

Bafta .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×