Sari la conținut
Forum Roportal

Postări Recomandate

Exista o populatie numeroasa care locuieste pe suprafata interioara concava a Pamantului alcatuind o civilizatie mult mai avansata decat a noastra din punct de vedere al realizarilor stiintifice, care provine, probabil, de pe continentele scufundate Lemuria si Atlantida. Farfuriile zburatoare sunt doar una dintre multele realizari ale acestei lumi. Ar fi in avantajul nostru sa contactam acesti Frati Mai Mari ai civilizatiei umane, sa invatam de la ei si sa le primim sfatul si ajutorul??? Voi ce parere aveti???

Trebuie sa raspundem la urmatoarele intrebari:

1. Pamantul este gol pe dinauntru, nefiind o sfera solida asa cum se presupune in mod obisnuit?

2. Observatiile si descoperirile contra-amiralului Richard E. Byrd din Marina Statelor Unite confirma teoria aceasta asupra structurii Pamantului, la fel ca si observatiile altor exploratori artici?

3. In conformitate cu aceasta teorie, polii Nord si Sud nu au fost niciodata atinsi fiindca ei nu exista fizic?

4. Explorarea necunoscutei Lumi Noi, care exista in interiorul Pamantului, este mult mai importanta decat explorarea spatiului cosmic?

Editat de scorpionhunter

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De unde sti ?

 

12 Decembrie 1929 - memorabila descoperire a unui tinut pana acum necunoscut dincolo de Polul Sud de catre capitanul Sir George Hubert Wilkins, cere ca stiinta sa-si schimbe conceptia din ultimile 400 de ani asupra conturului de sud al Pamantului.

Contra-amiralul Richard E. Byrd a zburat dincolo de pol in interiorul deschiderii polare care duce spre interiorul gol al pamantului, traversand o regiune muntoasa, fara gheturi, cu lacuri, rauri,vegetatie verde si viata animala.

13 ianuarie 1956 - membrii ai expeditiei Statelor Unite au efectuat un zbor de 2700 de mile de la baza Mc Murdo Sound, care se afla la 400 de mile la vest de Polul Sud, si au patruns 2300 de mile intr-un tinut dincolo de pol

13 martie 1956 la intoarcerea sa din expeditia de la Polul Sud contra-amiralul Richard E. Byrd spunea referindu-se la intinderile necunoscute din interiorul Pamantului " ...acel continent fermecat din cer, tinut al misterului vesnic!"

Editat de scorpionhunter

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:focus:

 

Dar totusi asta nu inseamna ca e o civilizatie superioara, poate si ei sunt ca noi si habar nu au ca noi existam.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:focus:

 

Dar totusi asta nu inseamna ca e o civilizatie superioara, poate si ei sunt ca noi si habar nu au ca noi existam.

Descoperirea amiralului Byrd este si astazi strict secreta, un secret international de prim rang, si asa a fost de cand a fost facuta

Cuvantul "Agharta" este de origine budista. Se refera la Lumea sau Imparatia Subterana, in a carei existenta toti budistii adevarati cred frecvent. Ei mai cred ca aceasta lume subterana are milioane de locuitori si multe orase, toate sub dominatia suprema a capitalei lumii subterane Shamballah, unde locuieste Supremul Conducator al acestei Imparatii, cunoscut in orient ca Regele Lumii.

Si apoi te-ai intrebat vreodata de ce americanii daca au descoperit acel tinut nu l-au luat in stapanire?? Simplu pentru ca puterea lor acolo era egala cu zero.

Editat de scorpionhunter

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sau pentru ca nu aveau de ce. Sau din cauza factorilor naturali. Nu puteau mentine o armata la -30 de grade C pentru ce atacuri vroiau ei sau alte chesti. Eu unul inca nu sunt convins ca poate exista asa ceva.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sau pentru ca nu aveau de ce. Sau din cauza factorilor naturali. Nu puteau mentine o armata la -30 de grade C pentru ce atacuri vroiau ei sau alte chesti. Eu unul inca nu sunt convins ca poate exista asa ceva.

 

Dar acolo nu erau -30 grade celsius deoarece flora si fauna erau din zona tropicala.

Dr.Nephi Cottom din Los Angeles a relatat urmatoarea poveste pe care i-a spus-o un pacient, un barbat de origine scandinava:

"Locuiam in Norvegia, in apropierea Cercului Arctic. Intr-o vara, eu si prietenul meu ne-am hotarat sa facem impreuna o calatorie, cu barca,si sa mergem cat mai departe in tinutul de nord. Asa ca ne-am pus provizii pentru o luna, intr-o mica barca de pescuit, cu panze, si cu un motor bun, si am plecat pe mare.

Dupa o luna, ajunsesem departe in nord, dincolo de Pol, intr-o tara mica si ciudata. Cel mai mult ne mira vremea de acolo. Calda, iar, uneori, noaptea nu puteam dormii de caldura.( Exploratorii arctici, care au ajuns in nordul indepartat, au raportat lucruri similare despre vremea calda)

Apoi am vazut ceva atat de straniu incat am ramas amandoi uluiti. In fata marii calde si fara gheturi era ceva care semana cu un munte mare. Oceanul parea sa se verse intr-un anumit punct al acelui munte. Nedumeriti, am continuat in acea directie si ne-am trezit plutind printr-un canion larg, ce ducea in interiorul pamantului. Am continuat sa navigam si apoi am vazut ceva surprinzator-un soare care stralucea in interiorul pamantului.

Oceanul care ne purtase in interiorul gol al pamantului a devenit treptat un rau. Acest rau mergea, dupa cum ne-am dat seama mai tarziu, pe toata suprafata interioara a lumii, de la un capat la celalalt. Te poate duce daca mergi destul de-a lungul sau, de la Polul Nord la Polul Sud.

Am observat ca suprafata interioara a Pamantului era impartita, ca si cealalta, in uscat si apa. Soarele lumineaza din plin si abunda viata animala si vegetala. Am calatorit tot mai departe, prin acest tinut fantastic, fantastic fiindca totul era urias in comparatie cu lucrurile de afara. Plantele erau mari, copacii gigantici si, in final am dat de URIASI.

Acestia locuiau in case si orase,ca si noi pe suprafata pamantului si foloseau pentru transportul oamenilor un mijloc de transport electric, asemanator cu un monorai. Mergea pe toata lungimea raului, de la un oras la altul.

Cativa dintre locuitorii interiorului Pamantului-uriasi-ne-au descoperit barca pe rau si au fost uluiti.Erau destul de prietenosi.Ne-au invitat sa mancam cu ei,in casele lor, si m-am despartit de tovarasul meu, el ducandu-se acasa la un urias si eu la altul.

Am ramas la uriasi timp de un an, bucurandu-ne de tovarasia lor la fel cum se bucurau si ei ca ne cunosc. In timpul vizitei noastre, am observat multe lucruri stranii si neobisnuite la acesti oameni si tot timpul ramaneam uimiti de progresul stiintific si de inventiile lor. In tot acest timp, n-au fost niciodata neprietenosi cu noi si ni s-a permis sa ne intoarcem acasa asa cum venisem - de fapt, ne-au oferit politicos protectia lor, daca am fi avut nevoie de ea pe drumul de intoarcere."

Editat de scorpionhunter

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am auzit si eu de chestia asta!

Se mai spune ca toate fotografiile din satelit ale Polului Nord sau ale Polului Sud sunt trucate...in realitate existand cele doua gauri!

De uriasi...ce sa zic? S-au gasit niste schelete prin muntii jud. Buzau ale unor oameni de 2,8-3 m inaltime! :o:

Si...la polul Nord chiar nu a ajuns nimeni...limita maxima este 80 si ceva de grade latitudine!Se spune ca nimeni nu a ajuns la 90 - pentru ca asta nu exista! :band:

Iar cu clima calda... prin Groenlanda si nordul Norvegiei vin spori de plante adusi de un curent ce vine din Nord! - s-ar putea sa fie unul cald (nu mai tin bine minte):o:

Asta e tot ce imi amintesc! Erau o gramada de date printre care tot ceea ce s-a spus mai sus! :cheer: :crazy:

Editat de Spyder

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, am citi si eu despre existenta acestei lumi ...am cautat pe esoterism.ro dar nu mai este articolul...

 

noi nu-i vom gasi, vor veni ei la suprafata in momentul in care mediul de aici va fi unul armonios si benefic vietii , deocamdata e deosebit de nociv :cheer: si probabil dupa trierea din 2012 asta se va intampla

 

:crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
da, am citi si eu despre existenta acestei lumi ...am cautat pe esoterism.ro dar nu mai este articolul...

 

noi nu-i vom gasi, vor veni ei la suprafata in momentul in care mediul de aici va fi unul armonios si benefic vietii , deocamdata e deosebit de nociv :o: si probabil dupa trierea din 2012 asta se va intampla

 

:crazy:

:cheer: in 2012 vine cineva cu o sita mare si ne cerne ? :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×