Sari la conținut
Forum Roportal
Helene 23

Ziua Mortilor

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Mai cateva zile si vine trista zi a mortilor. Fiecare avem pe cine sa plangem de care ne aducem aminte zilnic, mai rar sau numai de 1 Nov. Amintiti-va de cei dragi voua care s-au dus si aduceti-le un omagiu aici, sa ii comemoram impreuna.

Eu o plang doar pe strabunica mea, care a murit acum 14 ani si de care imi aduc aminte mai rar, pentru ca atatia ani i-au estompat amintirea. Din fericire, nu am mai multi morti dupa care sa plang...dar totusi anul asta voi fi mai trista pentru ca zilele trecute o vecina, o fata buna si frumoasa de 28 de ani, a murit intr-un stupid accident de masina, lovita de un automobil care nu a oprit si a fugit de la locul faptei si apoi a mai fost lovita o data de un alt sofer care a crezut ca e caine mort. A lasat in urma ei o fetita de 2 ani, parinti si frati distrusi...

Odihneste-te in pace, Raluca!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mai cateva zile si vine trista zi a mortilor. Fiecare avem pe cine sa plangem de care ne aducem aminte zilnic, mai rar sau numai de 1 Nov. Amintiti-va de cei dragi voua care s-au dus si aduceti-le un omagiu aici, sa ii comemoram impreuna.

 

 

Pe 1 nov este?! Offff!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

...eu ii plang pe cei in viata...

Pentru cei morti, ma bucur si-i pastrez vii in amintirile mele... :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mda... nu-s trist, insa ma incearca o amaraciune cand imi amintesc de cei plecati dintre noi ... .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Intrebare: se face coliva, se merge la biserica?

:cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×