Sari la conținut
Forum Roportal
acidcromaticle

Piramidele din Egipt

Postări Recomandate

Cine credeti ca le-a construit?

 

 

Eu cred ca numai egiptenii nu

 

 

Astept raspunsurile voastre!!!!

 

pai spun asta deoarece nu cred ca cu acea tehnologie se poate face asa ceva pentru ca ei nu aveau cabluri de metal cu care sa le taraie pe jos ci doar niste franghii facute din nu stiu ce coaja de copaci si altele.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Pai... eu cred ca ei le-au construit.

 

Eu nu am inteles niciodata cum e posibil ca acum 4000 de ani egiptenii au reusit sa ajunga la un grad atat de avansat de civilizatie, pe cand Europa inca inota in mocirla.

 

Am impresia ca societatea a involuat pana in anii 1000 dHr

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

probabil ca piramidele sunt facute de egipteni dar cu ajutor din partea extraterestrilor :cry: :D

piramidele sunt totusi destul de misterioase cum si ce fel au fost create? am sa caut mai multe raspunsuri despre ele :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se stie ca in antichitate egiptenii si nu numai erau foarte evoluati..cunosteau multe lucruri despre stele...si despre multe alte chestii ..chiar s-a ajuns la concluzia ca pamantule rotund ...etc.. dar se mai stie ca oamenii au inceput sa involueze ajungand in evul mediu sa creada ca pamantul este patrat si ca este sustinut de 2 elefanti(cred ...nu mai stiu exact nr. elefantilor :focus: )

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea este ca ei le-au creat. Fara nici un ajutor din partea aliensilor.

Bibilica oamenilor a scazut cu ani, in loc sa creasca, pe timpuri oameni au realizat multe lucruri marete <si pe atunci nu aveau mai multi bani ca acum>. De exemplu Ceausesc. El este considerat de multi un om rau, dar putin stiu cate lucruri a facut el pentru Romania. Pe vremea lui s-au construit baraje de-a lungul Dunarii. De atunci NIMENI nu a mai facut nimic si se vad rezultatele.. Acesta este doar un exemplu din infinit. Dovada ca, cu timpul, lumea in loc sa evolueze, se intoarce de unde a plecat, ajungand la un nivel mai prost decat cel de la inceput. hope u got my point. :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt de acord cu tine pana la faza cu Ceausescu:D ... gandeste-te totusi cate lucruri rele a facut Ceausescu in tara asta :focus: ..in fine sunt off topic... sa revenim la piramidele noastre.... si eu sunt de aceeasi parere ca le-au facut ei singuri ...dar totusi nu inteleg de ce a involuat asa lumea ..incat in evul mediu aveau o gandire asa absurda... poate cineva sa ma lamureasca???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca nu ma insel.. pe vremuri se lucra dupa frica, faci sau mori. Acum nu mai e asa.. faci daca vrei, daca nu vrei, asta e. Asta poate sa fie o explicatie a involutiei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Despre piramide se stiu foarte putine lucruri..chiar si azi dupa mii de ani de la construirea lor!

Cert e faptul ca nu exista nici un document in care sa se arate cum au fost construite! :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Despre piramide se stiu foarte putine lucruri..chiar si azi dupa mii de ani de la construirea lor!

Cert e faptul ca nu exista nici un document in care sa se arate cum au fost construite! :crazy:

 

 

am vazut un documentar in care se explica construirea lor... si e chiar posibila...foarte multa munca ..si foate multi oameni...dar nu e ceva imposibil...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×