Sari la conținut
Forum Roportal
lidiuta

Viremie 163.000.000

Postări Recomandate

Buna seara tuturor!

 

Am citit mesajele voastre si am constatat ca sunt pe o pozitie "fruntasa" in ceea ce priveste viremia: 163.000.000, e cam mult, nu-i asa?

Daca va incurajeaza pe cei care sunteti in asteptarea tratamentului, va anunt ca dupa 3 luni virusul este NEDETECTABIL! Medicul meu curant mi-a spus ca nu a mai intalnit o asemenea viremie. Sicera sa fiu, eu am luat rezultatul de la laborator si, desi nu stiam nimic despre acest tip de analiza, m-am speriat rau pentru ca valoarea era...enorma!

Sper ca vom reusi pana la capat sa luptam cu ...virusii!

Va doresc sanatate tuturor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna seara tuturor!

 

Am citit mesajele voastre si am constatat ca sunt pe o pozitie "fruntasa" in ceea ce priveste viremia: 163.000.000, e cam mult, nu-i asa?

Daca va incurajeaza pe cei care sunteti in asteptarea tratamentului, va anunt ca dupa 3 luni virusul este NEDETECTABIL! Medicul meu curant mi-a spus ca nu a mai intalnit o asemenea viremie. Sicera sa fiu, eu am luat rezultatul de la laborator si, desi nu stiam nimic despre acest tip de analiza, m-am speriat rau pentru ca valoarea era...enorma!

Sper ca vom reusi pana la capat sa luptam cu ...virusii!

Va doresc sanatate tuturor!

 

 

Esti sigura ca era 163.000.000?

Pentru ca limita de detectie este de 110.000.000

Oricum, ma bucur ca ai iesit nedetectabil la 3 luni. Mult noroc in continuare si asa sa ramai si dupa tratament.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Esti sigura ca era 163.000.000?

Pentru ca limita de detectie este de 110.000.000

Oricum, ma bucur ca ai iesit nedetectabil la 3 luni. Mult noroc in continuare si asa sa ramai si dupa tratament.

 

 

Sigura nu pot fi, dar pot citi un rezultat. In plus si medicul a fost uimit. Analizele le-am facut la Bioclinica in Timisoara. In rest, numai de bine!

Lidiuta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

stiu ca as putea sa am boala, de fapt sunt mai mult ca sigura ca o am.... sunt multe de spus, multe prostii pe care le-am facut, vreau sa ma duc sa imi fac analizele dar mi-e frica,

am nevoie de cineva sa ma indrume, sa-mi spuna care sunt pasii pe care ar trebui sa ii urmez

desi sunt foarte tanara, sunt si foarte neajutorata, am niste parinti mai severi de care as vrea sa ascund aceasta boala. sunt neintelegatori si nu vreau sa ii mai stresez si eu

credeti ca as putea sa fac fata singura........

AJUTOR

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stiu ca as putea sa am boala, de fapt sunt mai mult ca sigura ca o am.... sunt multe de spus, multe prostii pe care le-am facut, vreau sa ma duc sa imi fac analizele dar mi-e frica,

am nevoie de cineva sa ma indrume, sa-mi spuna care sunt pasii pe care ar trebui sa ii urmez

desi sunt foarte tanara, sunt si foarte neajutorata, am niste parinti mai severi de care as vrea sa ascund aceasta boala. sunt neintelegatori si nu vreau sa ii mai stresez si eu

credeti ca as putea sa fac fata singura........

AJUTOR

 

 

Dana, sincer imi pare tare rau de tine! De ce esti tu convinsa ca ai aceasta boala cand nu exista nici un indiciu? Daca te gandesti ca hepatita C se transmite pe cale sexuala, sa stii ca sansele sunt f.f.f. mici! Posibilitati sunt: transfuzie de sange, stomatologie, manichiura, pedichiura, deci contact direct cu sangele.

Ce trebuie sa faci: 1. sa apelezi la medicul de familie caruia sa-i ceri sa-ti dea sa faci analiza speciala care poate confirma boala (se plateste, in iarna costa cam 700.000 lei vechi).

2. numai dupa ce s-a confirmat boala (rezultat pozitiv) te gandesti mai departe. Adica te vei interna intr-o clinica de specialitate si ti se vor face analizele, printre care si punctie. Asta inseamna o mica incizie la ficat. Daca crezi ca poti trece prin toate acestea fara sa afle parintii tai, fa-o. eu totusi cred ca nu e bine sa fii singura, mai ales ca ai nevoie sa-ti sustina cineva moralul. Mai tinem legatura, eu cred ca nu ai nimic, iti doresc din tot sufletul sa fie numai o temere a ta!

Asadar, fa acest test si pe urma ne mai auzim, daca e cazul. Te rog macar sa-mi raspunzi, sa stiu de tine.

Fii linistita, la tineretea ta nu rezista nici un virus! :focus:

Te imbratisez, Lidiuta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dana, iti raspunde o mama, in cazul in care ai aceasta boala nu poti trece singura peste ea, si nici nu poti ascunde la infinit.Nu ti se poate reprosa nimic, asa cum ti s-a raspuns ,nu este vina ta.Cea mai impietrita inima de mama la asa un necaz al copilului se inmoaie.Fa-ti analizele si spune-le parintilor tai care vor fi alaturi de tine.Ai nevoie de sustinere morala, financiara,si de interventiile lor, atunci cand nu te poti descurca singura.Esti tanara si lipsita de experientza, nu faci fatza sistemului medical din ro,care este greoi si fara scrupule.Daca totusi vei iesi pozitiva la analize , intra pe forumurie de hepatita C si informeaza-te nu face greseli.Mai lasa aici cate un mesaj eu am sa fiu atenta. Sa dea dumnezeu sa nu ai.Dana nu iti tin morala , de care esti satula dar nu astepta de la straini cea ce-ti poate oferi doar familia, sfatul meu este spune-le, si de asemenea spune-le ca nu ai fost infestata printr-un contact sexual ca nu se poate.Din familia mea am doar eu, iar eu am descoperit boala dupa cativa ani.....asa ca puteam sa infestez

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna seara tuturor!

 

Am citit mesajele voastre si am constatat ca sunt pe o pozitie "fruntasa" in ceea ce priveste viremia: 163.000.000, e cam mult, nu-i asa?

Daca va incurajeaza pe cei care sunteti in asteptarea tratamentului, va anunt ca dupa 3 luni virusul este NEDETECTABIL! Medicul meu curant mi-a spus ca nu a mai intalnit o asemenea viremie. Sicera sa fiu, eu am luat rezultatul de la laborator si, desi nu stiam nimic despre acest tip de analiza, m-am speriat rau pentru ca valoarea era...enorma!

Sper ca vom reusi pana la capat sa luptam cu ...virusii!

Va doresc sanatate tuturor!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×