Sari la conținut
Forum Roportal
Ashynn

o intrebare

Postări Recomandate

am si eu o intrebare...as vrea sa stiu ce sunt InetGet2 si Ipwins? le-am gasit intamplator in Program Files si nu-mi aduc aminte sa fi instalat eu asa ceva.Ce sunt astea?...e bine daca le sterg?(pt.ca sper sa nu-mi afecteze si altceva)..Inetget2 nu contine nimik e gol ..habar n-am ce rol are. :spiteful: So..despre ce e vorba? :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Scan online cu Trend Micro http://housecall.trendmicro.com/housecall/start_frame.asp

Daca, dupa scanare nu-l poate dezinfecta si pe cel de-al doilea, Ipwins, incearca cu Previx: http://fileinfo.prevx.com/QQe40518491950-I...IPWINS.EXE.html

 

Nota: nu da delete manual fisierelor! Lasa programele secializate sa faca asta.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ms..se pare ca de cele 2 am scapat.Insa mai e unul pe care nu l-a detectat..PrintView module si as vrea sa stiu daca asta e tot spy..ah si cu ce sa-l faca sa dispara? :P

Editat de sheer_rose

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nota: nu da delete manual fisierelor! Lasa programele secializate sa faca asta.

Fără supărare, dar profesioniştii şterg singuri tot ce au de şters. :P

 

P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ar putea fi si spy, desi pare mai degraba o functie pt imprimanta. Daca avertizarea a fost data de sistemul de operare nu e spy, daca un antivirus sau antispy te-a avertizat, atunci e posibil sa fie localizat in browser, de regula sub forma de ActiveX.

 

Incearca o scanare aici

 

 

 

Fără supărare, dar profesioniştii şterg singuri tot ce au de şters. :P

Mda, dar nu toti s-au nascut invatati.

 

In ceea ce priveste fisierele de mai sus, recomandarea este, desi repet, a nu se sterge manual!

Sugerez un search pe Google pt informatii suplimentare. :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:P

Sugerez crearea un subforum "Sfaturi pentru incepatori" la care te provoc sa postezi. Refuzurile nu sunt admise! :P

 

Apoi, un copil posesor de PC ce crezi ca face cu el? Il intereseaza cumva componentele? Neeeeee. Il intereseaza soaftele? Neeeee. Il intereseaza cum sa folosesca corect un PC astfel ca el sa nu crape in cateva luni? Neeee. E mult, mult mai important sa joace un CS sau cine stie ce joc cat mai violent, cu atat mai bun, si chatul, ATAT.

Adultii... sunt mult prea ocupati si obositi pentru a se mai complica cu ceva cunostinte in plus.

 

 

Cu scuzele de rigoare, n-am intentionat sa jignesc pe nimeni, dar cam asta e situatia din pacate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu-i de la imprimanta fiindca n-am deocamdata.Si ce-i cu discutia asta?te-am suparat cu ceva harald?...nu ma pricep si era normal sa intreb. :P n-aveam de unde sa stiu daca n-am intalnit pana acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×