Sari la conținut
Forum Roportal
crs_tzep

BITDEFENDER 8 si ce ce antivirus folositi

Postări Recomandate

salut

 

IMPERIAL

ZoneAlarm stie sa faca NAT/ICS (cauta in help-ul lui) e foarte usor kiar, trebuie bifete niste casute si eu am avut aceasta problema! NU mai folosesc ZoneAlarm asa ca nu iti pot explica, dar gasesti in HELP (w00t)

Am renuntat de ZoneAlarm din cauza resurselor sporite ce le foloseste, deci ai grija :santa2:)

Incearca OutpostFirewall stie de NAT/ICS automat nici o setare in plus si mananca foarte putin din resurse

 

 

 

Toata lumea de aici se da mare ca antivirusul ce il au e cel mai tare, am auzit ceva rau de Bitdefender, si nu pot suporta asta fiinca e foarte bun, dar are si el problemele lui. Nu se poate spune ca exista cem mai bun antivirus fiinca toate au ceva diferit, si pe cand cel mai vestit stie o gramada de virusi tot e unu ca nu il stie si e de ajuns.....

 

ca sa va convingeti:

http://anti-virus-software-review.toptenreviews.com/

http://personal-firewall-software-review.toptenreviews.com/

http://anti-spyware-review.toptenreviews.com/

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am incercat multe antivirusuri la viatz mea dar cel mai bun este kaspersky 5.0 il am de vreo 6 luni si nu am nici o problema cu el

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am avut panda pana acum cam un an,apoi am descarcat avast.Si sunt multumit.E drept ca nu deschid prostii sau siteuri "colorate".Nu am nici un sp instalat,si firewallul e cel de la program...Si totul e ok de cca 1 an!

Mai folosesc ad aware.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am o problema cu un antivirus BITDEFENDER 8 de curand l-am cumparat cu licienta si spre stupoarea mea am observat ca la mine nu merge autoscanul la altii merge

1.Cauza probabila e placa de baza (pc cips sis 748 m848am..)

2.Mai am un tovaras care are aceiasi placa si se intampla idem

3. Astept propuneri pt a rezolva problema!!!

P.S aceiasi problema se repeta si la bit 7.2

NOD32 :flowers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu folosesc BitDefender inca de pe vremea lui Bit 7. Acum am instalat BitDefender 9 Professional si sunt foarte multumita. Spun asta pt ca, desi "bantui" pe siteurile de hack, iar cand dau click pe cate unul ma trezesc cu 15-18 trojeni peste mine, Bitul ii opreste si nu imi infecteaza sistemul. Consuma ceva resurse, cam 30%, dar e ok atata timp cat imi ofera siguranta.

Sincer, mie imi place Avastul. E foarte sprinten si sistemul meu se intelege bine cu el, doar ca anul trecut am patit-o rau de tot :flowers: Dat fiind faptul ca am fol o versiune cracuita, cel putin asta cred ca a fost motivul, m-au busit aia cu un Beagle chiar printr-un update!!! De atunci... mi-a trecut.

Bun mi se pare si Nortonul, dar in afara faptului ca manaca resurse intr-o veselie, este si destul de obositor.

Nod32 am incercat sa-l install in decembrie, dar l-a killarit Bitul la install, deci n-am de unde sa stiu cat de bun e, desi aud doar vorbe bune despre el.

Mentionez ca toate antiviralele de mai sus le-am folosit alaturi de BitDefender. Nu-s bune 2 AVuri, la un moment dat se incaiera, dar le poti folosi alternativ.

Karspersky a fost primul AV pe care am incercat sa-l folosesc inaintea Bitului. Aveam recomandari ca e f bun. Dupa install si restart a durat 45 de minute sa se deshida PCul :tease: Nu-mi mai trebuie!!!

N-am afirmat ca Bitul ar fi cel mai bun, doar ca eu sunt multumita de acest antiviral.

Din cate stiu inca nu exista antivirusul perfect.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu folosesc avast...si sunt multumit de el..sincer..de numa :flowers: :tease:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

am folosit bit defender 8 prof. plus , dar am trecut la AVG , e mai mic , nu mananca resurse shi e destul de eficient !!!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Avast ofera licenta pentru utilizatorii individuali(home only) 14 luni gratuit si se descurca onorabil in cele mai multe situatii.In 6 luni nu am avut probleme decat odata cand am incercat sa merg pe net fara el pe site-uri mai tari.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×