Sari la conținut
Forum Roportal
crs_tzep

BITDEFENDER 8 si ce ce antivirus folositi

Postări Recomandate

Rapid si nu ocupa multe resurse.Fiind in stare beta e clar ca il vor mai finisa(ex:Anti-Spyware nu este inca activat).De ce sa nu fim convinsi ca cei de la caasperscay vor fi la fel de buni?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sp2+avast 4.0 professional+sygate personal firewall pro+microsoft antispyware

 

avastul manaca multe resurse ca dezavantaj, ca avantaj... daca-la am inseamna ca-i bun; oricum, un antivirus foarte bun nu am intalnit, prost si foarte prost, norton respectiv bitdefender... sunt satul de ele; caasperscay se bucura de reclama din plin, o sa-la incerc in momentul in care un virus trece de avastul meu. aaaa, am uitat, Panda :cheer: cea mai mare caricatura !

parerea mea! sa nu se supere nimeni!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am lucrat cu o pleiada de antivirusi ca pina la urma sa ramin cu antivir-ul nemtilor.

Este gratis, isi face update-ul zilnic si ce-mi place cel mai mult ca depisteaza coduri, semnaturi de virusi inaine de executa un program sau accesa o pagina care e suspecta.

Eu unul n-am de gind sa-l schimb degraba.

 

Din cite am inteles in topul antivirusilor ar fi NOD 32 dar eu ma impac f bine cu ce am acum.

 

Bitdefender=o amintire urita pentru mine. :cheers:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

wtf?

 

Mai, da de NOD32 (de la eset) nu a auzit nimeni ?

Ca antivirus mi s-a parut cel mai bun.

NOD32 + Microsoft Anti-spyware + Service Pack 2 Firewall (As folosit forta mult ZoneAlarm, insa nu permite I.C.S. (Internet Connection Sharing). Daca stie cineva cum se face lucru asta as fi recunsocator).

 

Cat despre karspensky :| Daca l-as gasi pe ala care l-a inventat l-as lua la pumni. Orice versiune as baga in calc, trebuie sa formatez si sa reinstalez Win-ul, ca altfel nu am cum sa folosesc calculatorul.

 

Norton Antivirus e pentru n00bs. Manaca resurse in prostie. Face update-uri cu caruta. Tine procesor peste 80%....

 

BitDefender, bunicel, insa manca ceva resurse. Nu l-am icnercat cu licenta, insa varinata crack dupa o perioada nu mai merge sa-i fac update (asta pe la 8 ).

 

Panda, Prost de da in gropi. Pana si antivirusul de la ZoneAlarm mi-a detectat virusi pe care Panda ii lasa in voie. I-am curatat cu NOD32.

 

RAV ala, :| inca un prost. + ca manaca resurse (sau nu o fi compatibil cu ZoneAlarm si MicroSoft Anti-spyware :| ).

 

McAfee, foarte bun, insa si asta manaca prea multe resurse (varianat 3 in 1). Nu are rost sa-l tii atata timp cat exista alternative. Combinatia mea manaca mai putine resurse decat McAfee 2005 3in1.

 

Mi-a mai placut foarte mult antiviruselul Stinger, de la McAfee. Curata tot. Inca il mai rulez saptamanal.

Editat de IMPERIAL

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca am mai spus-o mai demult, daca vor fi in topicul asta 1000 de posturi, vor fi o mie de pareri diferite. Fiecare e cu preferinta sa , mai mult, fiecare e gata sa iti aduca 100 de argumente cum ca antivirusul folosit de el e de nota 10 iar restul sunt "facaturi" . E o discutie care poate merge la infinit, fara sa se opreasca undeva...

Revenind, momentan am bitdefender 9 si spybot s&d, plus service pack2 si updateuri, dar nu inseamna ca astea sunt neaparat solutiile cele mai bune. Doar ca astea le folosesc momentan si sunt multumit.

Editat de Catalin_Pop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Catalin scuza-ma nu vreau sa te ofensez , dar mie BD mi se pare o mizerie de antivir(ce-i drept nu l-am mai folosit de mult). Desigur ca aici intru la idee ta cu fixurile , da probabil ca am un fix anti BD .

 

 

Ca antivirus ce-l folosesc -->nod32 , foarte bine gandit , excelenta detectia si consumul de resuse .

Un singur dezavantaj pt. nod32 , sterge virusii foarte greu , dar desigur odata detectati exista n programe care sa te ajute sa-i linistesti .

Alti antivirusi buni : kaspersky , mcafee .

 

Desigur nici un antivirus nu poate contracara prostia unui user care da click pe toate minunile si navigheaza pe toate warezurile & XXXurile fara macar vreo setare minima de securitate .

 

A si o parere dsp ZoneAlarm , este un firewall slab , care beneficiaza de o publicitate agresiva din partea zonelabs. Cei de la zonelabs incearca sa transforme acest firewall intr-un security suite(au si lansat security suiteul , dar ma refer doar la firewall) , uitati-va cate module are firewallul care nu au legatura cu functia de firewall .

 

Ca firewalluri ce le-as recomanda ar fi :Agnitium Outpost(preferatul meu) , Sygate(n-o sa mai fie updatat ..fck Symantec) , Look`n`stop , Jetico(FREE) , Kaspersky Anty-Hacker . Stiti ce au aceste firewalluri in plus ? Posibilitatea de configurare mult mai vasta .

 

Si era sa uit , inca un lucru ...cine crede ca updateurile nu sunt necesare se inseala amarnic !!! , amintiti-va de sasser , welchia ...

Editat de Aiurea

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca antivirus ce-l folosesc -->nod32 , foarte bine gandit , excelenta detectia si consumul de resuse .

Un singur dezavantaj pt. nod32 , sterge virusii foarte greu , dar desigur odata detectati exista n programe care sa te ajute sa-i linistesti .

Tot NOD 32 folosesc si eu de peste 6 luni si pana acum n-am avut nici o problema legata de virusi. Mi se pare bun mai ales datorita consumul mic de resurse, pt ca il folosesc pe un P II. Am avut instalat cateva zile si BitDefender 8, dar consuma prea mult pt calculatorul meu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×