Sari la conținut
Forum Roportal
crs_tzep

BITDEFENDER 8 si ce ce antivirus folositi

Postări Recomandate

ba fratilor toate antivirusurile prezentate mai sus sunt de caacaat . unele papa la rami de te indoaia (caarsperscay) bun dar papa 50 % din rami bit defender super enervant dar prostia prostiilor este Norton Antiv care nu am cuvinte sal descriu si mai este si greu de spart cam 30 min . :evil: :o:

Eu unul dupa ce am testa o gramada am ajusn sa folosesc doar 2 F-prot si Symantec Antivirus care este versiunea pentru servere a Nortonului ambele sunt super mortale nu papa mult ram si chiar functioneaza .

 

PS. Am uitat de RAV care in zilele lui de glorie era super dar dupa ce la luat MicroSuccas sau prostit .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foarte rar caaspercay 5....uneori si Microsoft Antispyware. In general nu am probleme cu virusii :pee !! Bafta !!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Concluzia e clara : fiecare antivirus are avantajele si dezavantajele sale. Orice utilizator are o " fixatie " pe un antivirus si il considera pe acesta mai bun decat toate celalalte . Niciodata nu vom putea spune "ACESTA ESTE CEL MAI BUN ANTIVIRUS ! " :) De aceea cand vine momentul sa instalati un astfel de program, testati mai multe variante de evaluare si abia apoi decideti-va pe care dintre ele o sa il folositi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

AVG Free Antivirus 7.0 (n-ai treaba ca-i versiune craccauita si nici la updatat)

Microsoft Antispyware

Firewall nu am pentru ca serverul de retea e foarte bine configurat si filtreaza toate porcariile. Traiasca iptables. ::):

 

pe.sa. : Contele are dreptate..fiecare cu fixurile sale. Eu in schimb vreau un antivirus care sa faca treaba, dar care sa consume cat mai PUTINE resurse de sistem.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
AVG Free Antivirus 7.0
me to cu ceva timp in urma foloseam caasperscay si ala e f bun o zic ca am avut 2 versiuni insalate in decurs de doi ani si am avut calc de doua ori virusat Editat de crs_tzep

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×