Sari la conținut
Forum Roportal
Crusher

Daca totul este o minciuna .. ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Iisus nu şi-a pus problema dacă ştie să arate dragostea faţă de toţi, sau nu. El pur şi simplu a dăruit-o.

Si nimeni nu a simtit-o vreodata!

dar in schimb au simtit "lucrarea domnului" direct pe spinarea lor , arderi pe rug crime oribile, razboaie relogioase etc.

Ba in plus Isus desi le vedea pe toate, nu a intervenit, ce sa mai vorbim daca ar fi stiut ce urmeaza sa fie facut in numele sau, nu a catadicsit de loc sa ieie o atitudine, deci se poate spune ca a incurajat pasiv crimele facute in numele sau astfel incat sa simtzim si noi ceva din marea sa bunatate!

 

Masonii controleaza lumea doar ca sa va sape voua religiosilor care v-ati aratat adevarata fata, puterea pe care nu ati folosit-o NICIODATA sa faceti bine dar INTOTDEAUNA sa faceti rau!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cum daca totul este o minciuna?Sunteti orbi?nu vedeti lucrurile care va inconjoara?

Totul pare atat de complicat dar in esenta este asa de simplu...

Lumea exista pentru ca Eu exist si tot ce ma inconjoara este propria-mi

creatie.Dumnezeu si Diavolul sunt doar 2 proiectii ale propriei persoane,doar

trebuie a ai pe cineva pe care sa dai vina sau la care sa te rogi si sa ceri

mantuire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma dor ochii de cat i-am cascat, doar-doar oi vedea ceva. n-am vazut. si sincer, m-am plictisit de egocentrismul meu si mai ales de al altora. as vrea sa fiu Eu dumnezeu, sau fie si un mic demiurg, insa nu se poate. lumea e un dat, si cu asta basta.

 

intrebarea daca totul nu e o minciuna poate apare si pentru ca suntem noi oamenii prea coruptibili :roll:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
as vrea sa fiu Eu dumnezeu, sau fie si un mic demiurg, insa nu se poate. lumea e un dat, si cu asta basta.

Chiar nu observi ca esti unul in miniatura?

Rationezi, Inveti, Vorbesti Iubesti si CREEZI!

Adica ai atributele de baza ale Creatorului

Oare nu vezi ce sunt in stare sa faca oamenii cu Stiinta lor?

Cloneaza animale, Creaza noi specii de plante ...lucruri pe care NUMAI Dumnezeu le-a facut pana acum!

De ce crezi ca zice ..."ca a devenit unul ca NOI!???"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Psst. Nenea, planeta se distruge. Zau ca da! Orice sistem viu este anti-entropic si se poate regenera singur. Oamenii sunt cam in plus pe pamant, daca ne gandim bine, pentru ca definitely ce producem noi ca si consumatori de ordinul 3 nu mai curata nimeni, nu exista reducatori pentru gunoaiele noastre. Omenirea poti s-o vezi din punctul asta de vedere ca pe o mare pata pe obrazul biologiei.

Si din punctul asta de vedere, nu semanam cu Creatorul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Psst. Nenea, planeta se distruge. Zau ca da! Orice sistem viu este anti-entropic si se poate regenera singur. Oamenii sunt cam in plus pe pamant, daca ne gandim bine, pentru ca definitely ce producem noi ca si consumatori de ordinul 3 nu mai curata nimeni, nu exista reducatori pentru gunoaiele noastre. Omenirea poti s-o vezi din punctul asta de vedere ca pe o mare pata pe obrazul biologiei.

Si din punctul asta de vedere, nu semanam cu Creatorul.

mi-ai luat ideea din circumvolutiuni.

stiinta nu ne defineste si nu ne face mici dumnezei. stiinta a aparut doar pentru ca suntem lenesi si egoisti. oricat ne-am crede de evoluati, tot oameni ai cavernelor suntem in marea noastra majoritate. doar ca acum avem o telecomanda intr-o mana si un telefon mobil in cealalta mana.

stiinta nu ne-a facut nici mai inteligenti si nici mai buni. calitatea vietii nu sta in multitudinea de canale prin satelit si nici in treptele de viteza ale masinii. cineva a gandit pentru noi o uzina vie si noi am falimentat-o si acum o vindem bucata cu bucata la fier vechi.

 

totul ESTE o minciuna, doar ca minciuna nu e aia la care ne gandim noi...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
stiinta nu ne defineste si nu ne face mici dumnezei.oricat ne-am crede de evoluati, tot oameni ai cavernelor suntem in marea noastra majoritate. doar ca acum avem o telecomanda intr-o mana si un telefon mobil in cealalta mana.

stiinta nu ne-a facut nici mai inteligenti si nici mai buni. calitatea vietii nu sta in multitudinea de canale prin satelit si nici in treptele de viteza ale masinii. cineva a gandit pentru noi o uzina vie si noi am falimentat-o si acum o vindem bucata cu bucata la fier vechi.

 

ba stiinta ne cam defineste pt ca si in stiinta este un domeniu care ne defineste creativitatea,inteligenta,originalitaea la fel ca in arta,muzica si care mai sunt

 

stiinta a aparut doar pentru ca suntem lenesi si egoisti.

 

gogomania de ai scris-o este prea aberanta ca sa nu ii ofer un capitol special :aranjare: stiinta a aparut datorita inteligentei in nici un caz ca suntem lenesi si egoisti..vrei sa gasesti egosimul? atunci dute la biserica si o sa il vezi in toate formele...ai cea mai vaga idee cate cunostiinte implica stiinta? si cunostiintele astea le inveti,stii si descoperi din lene nu? cauta cauza nu efectul..vrei sa stii de ce suntem inca oameni ai cavarnelor? uitate in istoria religiilor si vezi ce a facut biserica cu moralitatea oamenilor, a distrus-o pur si simplu, a reusit sa anihileze una dintre cele mai frumoase caracteristici cu care am fost dotati..stiinta ne-ar fi dus departe daca ar fi fost intrebuintata cum trebuie si nu ar avea puterea o banda de idioti senili care nu vad decat propriile nevoi ...vrei sa controlezi viitorul? atunci trebuie sa stii trecutul

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×