Sari la conținut
Forum Roportal
Loredana Pocreata

Sotul nu vrea copii ce sa fac?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sotul meu are 23 ani ..eu am 22 dar imi zice ca niciodata nu o sa faca copii nui suporta , desi eu imi doresc prunci..aveti idee ce e de facut cu acest exemplar masculin ?? oare asa o sa gandeasca si la 30 de ani ?.. va multumesc anticipat.

..depinde ce-ti doresti mai mult: sotul sau copii...

Daca stai sa astepti ca el sa se schimbe, sa ai in vedere si varianta ca nu o va face...si timpul trece...

Daca-ti doresti copii neaparat, trebuie sa ai o discutie serioasa cu el si sa-i prezinti si varianta despartirii in cazul in care nu accepta copii...

Gandeste-te bine care-ti sunt prioritatile...

Parerea mea...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Sotul meu are 23 ani ..eu am 22 dar imi zice ca niciodata nu o sa faca copii nui suporta , desi eu imi doresc prunci..aveti idee ce e de facut cu acest exemplar masculin ?? oare asa o sa gandeasca si la 30 de ani ?.. va multumesc anticipat.

 

 

Inainte de casatorie n-ati vorbit despre o familie ??? in care sint si copii !!! La 23 de ani inca e crud la minte dar el trebuie sa fie rezonabil ca indiferent ce metode ti-ai alege pe viata ca birth control, nu este sanatoasa idee pentru tine!!! O femeie nu este femeie pana n-a nascut si fara pilule !!! Iti distrugi tineretea !!! Nu te juca cu asta, tu ai drept la o viata normala !!!

 

Cu parere de rau !!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Probabil ca se va maturiza, si o sa vrea pana la urma. NU grabi lucrurile ca inca mai aveti timp. Daca totusi vrei sa duci munca de convingere cu el, lucreaza pe prezentarea in roz a situatiei (de a avea un copil, eventual dai un exemplu niste prieteni sau rude care au deja si sunt fericiti, stii tu mai bine), si nu incerca inca sa fortezi un accept din partea lui. E cam tinerel... si barbatii se maturizeaza mai greu decat noi femeile.

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si sotul meu are multi colegi tineri de 23,24,25 insurati care fac alergie cand aud de copii.

Barbatii isi doresc bebei mai tz. Si noi cand ne-am casatorit nici nu se puse in discutie existenta unui copil. Relatia maturizandu-se, el a inceput sa faca presiuni asupra mea.

 

Probabil sotul tau nu e pregatit inca, vrea sa mai copilareasca un pic, stie ca aparitia unui copil presupune si eforturi mari financiare, efort ce trebuie suportat de barbat de cele mai multe ori.

 

 

Daca sunteti casatoriti de scurt timp nu va grabiti, aveti tot timpul, mai asteapta-l un pic sa constientizeze :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

putini sunt oamenii pregatiti sa aiba copii la 22-23 de ani. asteptati sa va obsinuiti mai bine unul cu celalalt. sunteti tineri, aveti timp sa faceti si copii. :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×