Sari la conținut
Forum Roportal
Silentia lunae

Fetele batrane sau eternii burlaci

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Fiecare dintre noi are printre cunostinte cate o femeie trecuta de multisor de varsta - sa-i zicem acceptata- a casatoriei, dar care, din varii motive a ramas singura. Cu siguranta fiecare cunoastem sau am auzit de cate un barbat care a imbatranit lipsit de consoarta. Si ne-am intrebat, probabil, care au fost motivele pentru care acesti oameni n-au procedat la fel ca majoritatea, adica nu si-au pus pirostriile si n-au trait alaturi de un partener, "fericiti, pana la adanci batranete, facand copii si punand muraturi"? :D

Exista oare indivizi incompatibili cu institutia casatoriei ? Sa fie de vina deceptiile amoroase? O doza de egoism? Sau, pur si simplu, nu toata lumea vede viata prin prisma izmenelor barbatesti si a scutecelor puse la uscat pe balcon ? :cry:

Va invit sa dezbatem drama, fericirea sau indiferenta oamenilor singuri!

Mda. Fiecare din noi cunoastem niste oameni destepti. Oameni care stiu ca o casatorie inseamna bani dati la biserica si la ofiterul starii civile, bani dati la avocati ca sa te scape de "remorca", samd.

O data, Socrate a fost intrebat de catre un discipol:

Maestre, nu stiu ce sa fac. Iubesc pe cineva dar nu stiu daca sa ma casatoresc cu ea sau nu.

Fiule, indiferent de decizia pe care o vei lua, peste zece ani ai sa regreti amarnic...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in general asta tine de dorinta individului de "a intra in rand cu lumea"... atata tot

 

a intalni persoana potrivita, nu tine de aceasta dorinta :cry: dorinta de care vorbesti tu pare mai degraba "socializare"

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

whatever, zi-i cum vrei ... cert e ca nici fericirea si nici iubirea nu tine de casatorie ... am spus! :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Dacă nu eşti blondă cu ochi albaştri, eu ce să-ţi fac? :flowers: Ghinionul tău :D

 

ma imputi cu parfumul tau :cry:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
whatever, zi-i cum vrei ... cert e ca nici fericirea si nici iubirea nu tine de casatorie ... am spus! :cry:

EXACT! Yap! Yes! Yeah!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
whatever, zi-i cum vrei ... cert e ca nici fericirea si nici iubirea nu tine de casatorie ... am spus! :cry:

 

dar nici nu poti sa te casatoresti doar de dragul de-a o face :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×