Sari la conținut
Forum Roportal
dulcineea

ultima zi...

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

cam aiurea...eu mai mult ca sigur ca daca as afla ca maine ar urma sa mor mi-as petrece toata ziua incercand sa impiedic sa se intample acest lucru ... iar in final fiind obosit si resemnandu-ma mi-as scrie si eu testamentul :pee

 

h_3llena good attitude get well soon

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Merci pentru urarile pe care mi le-ati facut. Imi pare rau ca nu pot raspunde mai des dar medicamentele pe care le iau imi provoaca stari de somnolenta asa ca sunt putin aeriana in cea mai mare parte a timpului. Nu e nevoie sa va ingrijorati in privinta mea pentru ca merg la doctor si ma ajuta foarte mult si familia si prietenii mei. Singurul lucru care ma intristeaza e ca a trebuit sa ma imbolnavesc acuma cand e perioada cea mai frumoasa a anului. Oricum starea mea e mult mai buna decat saptamana trecuta si poate, cu putin noroc o sa pot merge la biserica de craciun. Daca continui in ritmul asta am fost anuntata ca o sa incep anul nou perfect sanatoasa.

Trebuie sa recunosc ca Dulcineea are dreptate cand spune ca in ultima zi de viata ar trebui sa facem un gest frumos. De fapt cred ca cel mai bine pentru noi ar fi sa ne traim fiecare zi de parca ar fi ultima si sa facem numai gesturi nobile in fiecare zi. Nu de alta dar nu stii niciodata ce iti rezerva viitorul.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

h_3llena, insanatosire grabnica! Sa dea Domnul sa te poti bucura si tu de aceste sarbatori!

 

Daca as sti ca maine voi muri, nu as putea sa traiesc ziua de azi aiurea. M-as gandi la toate persoanele carora nu le-am spus cat imi sunt de dragi si le-as spune ce mult inseamna pentru mine. Le-as reaminti a lor mei cat de mult ii iubesc si as incerca sa fiu impacat cu mine insumi.

Un film drag mie se incheia asa " traieste-ti viata ca si cum ar fi ultima zi, pentru ca pana la urma tot va fi ultima" Acum depinde de fiecare cum interpreteaza...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

h_3llena, multumesc pentru. aprobare. sper ca nu medicamentele te/au facut sa scrii asta...just caiding. imi place rasp. tau absint. uitasem de cei dragi carora trebuie sa le spunem din cand in cand ca nu am putea trai fara ei.un pupic duuuuuuuuuuuuuuuuulce pentru. toti.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

daca va arde de gluma sau nu de cateva ori in acesti 23 de ani pe care ii am am avut senzatia ca ziua care urmeaza va fi ultima din viata mea...si ghici-ti ce am facut?nimic special...doar ca am cautat sa aflu daca sunt pe lista mortii.......see final destination 1,2...daca as fi sigur ca ziua de maine va fi ultima din viata mea as sta toata ziua pe roportal.....cool no?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Merci pentru urarile pe care mi le-ati facut. Imi pare rau ca nu pot raspunde mai des dar medicamentele pe care le iau imi provoaca stari de somnolenta asa ca sunt putin aeriana in cea mai mare parte a timpului. Nu e nevoie sa va ingrijorati in privinta mea pentru ca merg la doctor si ma ajuta foarte mult si familia si prietenii mei. Singurul lucru care ma intristeaza e ca a trebuit sa ma imbolnavesc acuma cand e perioada cea mai frumoasa a anului. Oricum starea mea e mult mai buna decat saptamana trecuta si poate, cu putin noroc o sa pot merge la biserica de craciun. Daca continui in ritmul asta am fost anuntata ca o sa incep anul nou perfect sanatoasa. 

....

 

Ma bucur si eu ca te simti mai bine h_3llena, chiar daca nu am apucat sa raspund, citisem in viteza si topicul acesta. Si oricum, sa ai grija de tine sa pasesti cu dreptul in noul an (urare valabila pentru. toata lumea :) ).

Mi-am amintit o mica pilda pe care o spunea demult un preot pe care il cunosteam - la o intrebare similara, unul dintre sfinti (regret, dar nu mai stiu care) a raspuns ca el nu ar face nimic special.

Va las sa va ganditi voi de ce?!

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de ce? pentru. ca el oricum face ceva special in fiecare zi. se roaga DOMNULUI iar asta nu cred ca e lucru putin. preotul daca ar sti ca maine ar muri, sa/ar ruga pentru. ca toate greselile sa/i fie iertate. deci, logic, nu face nica deosebit. multumita de rasp.?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Dao-n brandza! Maine e Craciunul Si tu ne pui sa ne gandim la alte alea ,Doamne fereste. Cand toti ne uram multi ani si sanatate ,vii tu sa ne sleiesti sarmalele. La anii tai ma gandeam "ca cand" ma fac eu mare o sa cuceresc lumea fara sa-mi treaca prin gand alte bazaconii. Mare m-am facut ,lumea nu am cucerit-o ,dar nici nu am facut din asta o tragedie incat sa-mi zboare mintea spre" plaiurile vesnice ale vanatorii"

 

Hai sa ne mai gandim si pozitiv ,nu de alta ,dar viata ,indiferent de numarul anilor,este atat de scurta incat nici nu realizeizi ca ai trait destul.

LA MULTI ANI! :dee :dee :dee :dee :dee :dee :dee :dee :dee :dee :dee :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

DRAGA GLOBALIX, eu topicul asta la-am deschis cu ceva vreme in urma...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×