Sari la conținut
Forum Roportal
roxy24

am nevoie de un sfat, urgent

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

am 24 de ani si acum un an m-am indragostit de un spaniol(el are 38 de ani), am tinut legatura,am fost la el, a venit la mine, iar vara asta am fost in spania si am locuit impreuna pentru a vedea daca ne intelegem. nu a fost chiar asa cum m-am asteptat eu. el este destul de rece, cum de altfel sunt toti strainii. dar acum m-am intors si nu stiu ce sa fac, sa raman in tara sa imi caut de lucru, si sa imi continui viata aici, sau sa plec in spania sa lucrez, sa stau cu el,sa mai strang ceva bani, dar totusi as vrea asta doar pt cativa ani, pt ca sentimentele mele pt el nu mai sunt aceleasi, adica nu as ramane toata viata cu el.

problema mea este mult mai complicata deoarece nici aici in tara nu as putea sa mai locuiesc cu parintii mei, deoarece nu ma inteleg cu tatal meu, ii place f mult sa bea si din cauza asta sunt o gramada de probleme, iar sa stau in chirie singura nu stiu daca m-as putea descurca cu banii, la salariile din tara asta.

intrebarea mea este daca ar trebui sa plec din tara pt 2-3 ani,poate imi va fi mai bine sacrificandu-ma un pic, sau sa raman in tara sa imi caut de lucru si poate imi gasesc "jumatatea inimii" si voi fi fericita.

va multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ramai aici...chiar daca nu te intelegi cu parintii tai! Poti obtine bani si in Romania, nu doar in strainatate!

In plus...cine stie cati baieti ar vrea sa fie cu tine si tu nici macar nu ii privesti !? :spiteful:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×