Sari la conținut
Forum Roportal
Meeena

Aftele

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

De f multa vreme imi apar periodic afte in gura, fie pe gingii, fie pe mucoasa bucala...sunt neplacute, ustura si uneori abia pot sa mananc sau sa vorbesc.

stiu ca le fac din cauza ca am sistemul imunitar f prost..ceea ce le permite sa se dezvolte..dar poate exista o cale de a scapa de ele... ma puteti ajuta?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
De f multa vreme imi apar periodic afte in gura, fie pe gingii, fie pe mucoasa bucala...sunt neplacute, ustura si uneori abia pot sa mananc sau sa vorbesc.

 

 

Poti sa vizitezi si un dentist !!! O sa-ti spuna lucruri interesante.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Poti sa vizitezi si un dentist !!! O sa-ti spuna lucruri interesante.

eu merg lunar la dentist pentru ca am aparat dentar si merg la control... 8)

multumesc ptr raspunsuri...de glicerina boraxata stiam si eu..dar ea nu face altceva decat sa e trateze...sa usureze durerea..eu as vrea sa stiu daca pot face cumva ca sa le previn

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si mie imi apareau mereu...nu stiu de la ce 8)

este la farmacie o solutie contra aftelor pe baza de formol. Nu stiu exact cum o cheama ca eu ii cer exact asa: solutie pt afte cu formol :doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cea mai simpla metoda de a preveni aftele este sa clatim bine gura dupa fiecare aliment consumat.

Nucile de exemplu sunt cunoscute ca provoaca afte destul de des......eu mai fac afte si de la vinete, muraturi......e intr-adevar destul de neplacut. :(

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×