Sari la conținut
Forum Roportal
vad-voci

Bosorca, diavolul

Postări Recomandate

Salut,

 

nu cred ca as putea sa ma decid daca sa cred sau nu in astfel de chestii. nu spun ca nu sunt adevarate, am avut si eu cate ceva din genul asta, doar ca nu stim pe seama cui sa le atribuim. sunt ele mana in mana cu Belzebul? este ceva legat de lumi paralele? exista cu adevarat lumi paralele?

 

Dupa parerea mea... a speria pe cineva de moarte, a arunca cu sticle goale in curtea cuiva, a deschide usi si geamuri, etc. pentru Satana ar parea ceva banal. poate e mult mai interesat sa castige un meci de pocker, punand pariu pe un suflet cu Dumnezeu decat sa se tina de glume.

 

a citit cineva Biblia?

 

Scrie acolo ca Satanel asta are mai multi dracusori in subordine. poate astia se tin de glume.

sunt convins ca aveti/ati avut prieteni sau colegi de la tara.

 

In ardeal i se spune "BOSORCA". e o vietate ciudata care "suge" laptele de la vaca. sa-i auzi pe sateni vorbind despre ele. la inceput crezi ca e doar o pisica ce vine, isi face de cap pe acolo si... pleaca.

faza dura e cand auzi ca defapt, e un om barbat/femeie care se transforma.

vi se pare desprins din filmele cu vercolaci????

tot ce trebuie sa faceti e... nu sa ma credeti, ci sa-i intrebati pe ei, pe prietenii care locuiesc la tara.

s-au intamplat multe crime din cauza asta. au incoltit pisica si au inceput sa o intepe cu furci iar cand o credeau moarta o aruncau afara din gospodarie. mai avea suficienta forta sau viata cat sa ajunga acasa, in pat, dar pana dimineata era moart(a). :focus:

 

se spune ca daca intalnesti o astfel de creatura nu trebuie sa vorbesti pentru ca s-ar putea sa ramai fara glas toata viata. fain!!!!!

Pisica era doar un exemplu. va dati seama ce tare e sa te intalnesti cu un caine care sa scoata coltii la tine!!!!!

 

ingrozitor???

nu prea!!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
va dati seama ce tare e sa te intalnesti cu un caine care sa scoata coltii la tine!!!!!

 

ingrozitor???

nu prea!!!!

 

este, o spun eu care am ajuns in spital din aceasta cauza, cat despre restul, Dumnezeu sa aiba mila cu prostia, ca eu nu :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×