Sari la conținut
Forum Roportal
indy_miha

Dreptul fiecarui om de a alege

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna ziua la toti membrii acestui forum .Pentru ca sunt noua pe acest forum nu prea stiu cum sa incep o tema.Eu sunt crestina dar vreau,i-mi doresc sa fiu o femeie musulmana.Am citit foarte mult despre islam dar mai am mai am foarte multe de invatat.Am o intrebare pentru toate femeile care au fost crestine si acum sunt musulmane.Cum ati reusit ?Va intreb pentru ca eu nu cunosc nici o femeie musulmana .Daca e cineva din Galati as dori sa o cunosc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:focus:

 

nu iar.... citeste la temele despre islam... femeia in islam, religia islamica, poate mai afli cate ceva... a, si vreau sa iti atrag atentia ca vor exista destui care sa te convinga sa te convertesti, dar SI MAI MULTI care sa te convinga sa NU o faci....

 

Bafta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Anca iti multumesc pentru raspuns.Am citit despre rolul femeii in islam si despre islam.Cind citesc despre islam ma simt linistita. Multumesc pentru sfat.

 

:focus: :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna la toata lumea...si eu sunt noua,si eu sunt pe cale sa devin musulmanca in adevaratul sens al cuvantului...dar important este ca atunci cand hotarasti sa faci o schimbare asa de mare,asa cum este convertirea la alta religie ,sa o faci pt tine,ca asa simti,nu pt k o cer ceilalti,sau viitorul sot,cum se intampla la mine. :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna la toata lumea...si eu sunt noua,si eu sunt pe cale sa devin musulmanca in adevaratul sens al cuvantului...dar important este ca atunci cand hotarasti sa faci o schimbare asa de mare,asa cum este convertirea la alta religie ,sa o faci pt tine,ca asa simti,nu pt k o cer ceilalti,sau viitorul sot,cum se intampla la mine. :spiteful:

Vezi ca linistea ta este cam amagitoare ...e linistea dinaintea furtunii!

A trece la Islam acum cand islamismul este in ofensiva si considerat ca extrem de periculos, ar trece ca un act de mare curaj daca nu ar izvori din prostie.

Trecand la islamism vei avea o "cruce" grea de carat, vei fi izolata, batjocorita si desconsiderata si zau ca nu inmteleg de ce iti lipseste asa ceva. mahmud al tau daca vrea sa traiasca in Europa ar trebui din dragostea pe care ti-o poarta sa iti interzica acest lucru. Nu aveti destul de multe necazuri in viata si cautati altele noi? Credeti ca puteti invinge societatea? Va inselati....veti sfarsi invinsi si veti ajunge jos de tot, indiferent unde veti alege sa traiti, in Europa desconsiderati si exclusi si in tarile islamice in mizerie neagra. Daca tot simtiti sa va inchinati unui Dumnezeu si nu va place crestinismul, adoptati Deismul de exemplu, dar las-o moarta cu islamul cat iti mai este inca bine. Vezi realitatea, islamismul devine tot mai agresiv si conflictul cu superioara civilizatie euro-americana se va acutiza....si nu vin zile prea bune ...mai ales ptr musulmani!

Asculta de acest sfat dezinteresat si arunca din mana castana fierbinte numita ISLAM daca nu vrei sa suferi consecintele ei neplacute.

Oricum intelege ca e o decadere din p de v moral sa adopti religia unui pedofil Mahomed, o religie care accepta oficial si legalizeaza Preacurvia (vezi harem). Si o societate primitiva organizata inca in triburi care in ultimii 500 de ani nu a contribuit cu nimic la progresul omenirii...

GANDESTE -TE BINE!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Anca iti multumesc pentru raspuns.Am citit despre rolul femeii in islam si despre islam.Cind citesc despre islam ma simt linistita. Multumesc pentru sfat.

 

ISUS A ZIS;

28. Veniţi la Mine, toţi cei trudiţi şi

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Marta draga mea daca nu esti sigura si nu este ceea ce simti ca vrei sa faci cu adevarat nu o face.Si eu sunt in situatia ta.Barbatul pe care il iubesc este musulman.Si vrem sa ne casatorim.Dar el nu vrea sa ma forteze sa ma convertesc.Daca vreo data am sa-mi doresc acest lucru spune el si daca am sa simt ca este cel mai bine pentru mine atunci ............. Eu vreau sa devin femeie musulmanca ,este ceea ce vreau cu adevarat, dar lui nu i-am spus asta. Viitorul tau sot nu face bine ca te obliga ,probabil profitind de dragostea pe care i-o porti. Daca o vei face fortat nu vei fi fericita niciodata.Si nici el. Inseamna ca nu este un musulman adevarat.Aobliga pe cineva sa se converteasca este cel mai mare pacat.Asa spune in Qoran. Ai grija de tine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Imi pare rau daca m-am facut inteleasa gresit....viitorul meu sot nu ma obliga,explicam doar ca,atunci cand vrei sa faci asta sa o faci pt tine nu pt el,indiferent ca te obliga sau nu...Cat despre Islam...am citit Biblia noastra si Coranul in paralel plus o gramada de alte carti despre Islam,si simt ca religia asta ma implineste,este exact ceea ce ne trebuie,sa urmam niste reguli ceva mai stricte k prea a luat-o toata lumea razna...Parerea mea... 8)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
.Cat despre Islam...am citit Biblia noastra si Coranul in paralel plus o gramada de alte carti despre Islam,si simt ca religia asta ma implineste,este exact ceea ce ne trebuie,sa urmam niste reguli ceva mai stricte k prea a luat-o toata lumea razna...Parerea mea...

 

2. Dacă Avraam a fost socotit neprihănit prin fapte, are cu ce să se laude, dar nu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×