Sari la conținut
Forum Roportal
zachaoswithin

POVESTEA MEA

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Povestea mea pe scurte este asta: in clasa a 11-a a aparut ea la mine in clasa,mia placut,am mers in parc,si apoi pe zi ce trecea deveneam mai apropiati.Eram ,,cel mai bun prieten" al ei,insa ea sa combinat cu altul din clasa,pt ca eu nu stiu,i explicam ca o plac dar ea mai mult ca amic nu ma vedea... a trecut timp mult apoi ea a fost cu altul(un tip care avea sa inceapa stagiul militar)... dinnou eu eram cel care i purta de grija,i ducea trandafiri,cadouri de valentine's day,desi nu era cu mine!apoi brusc,sia dat seama ca sa indragostit de mine,iar dupa o perioada de ,,joaca",de revelion anul acesta,2005/2006 mia spus te iubesc cu adevarat!a fost superb!de atunci sint 9 luni!tatal ei niciodata na fost de acord,nu stiu de ce,nici nu ma cunoscut,dar este genul mai dificil,FOARTE DIFICIL,fost cadru al armatei,si stim amandoi k niciodata no sa fie de acord cu noi,pt ca el nu vrea k fata lui sa aibe o relatie inca,desi ea are tot 19 ani k si mine!si asa mereu ea renunta la mine din cauza tatalui,iar mereu eu o faceam sasi dea seama k merita sa luptam!pana cand acum 2 luni a renuntat detot... la 1 saptamana dup aceea era deja cu altu,insa eu am cautato,neam vazut,si nu sa putut abtine,ma sarutat... in schimb eu tot am continuat so iubesc,desi sa dus cu ala in disco,unde tipu sa combinat cu alta si a lasato la 4 neata sa vina pe jos aks,cam vreo ora de mers!a doua zi am fost la usa ei,si neam simtit super:),pt ca eu iert orice,asa cum ea mia iertat o palma ce iam dato mai demult pt k vroia sa renunte la mine... o perioada de timp,cam 2 saptamani doar neam ,,distrat" fara sa consideram k neam impacat,insa urmat inevitabilul,neam marturisit dinnou k ne iubim,desi eu stiam k ea ma iubeste mai mult k oricand!insa a zis k tre sa ma uite,si k mai mult de vizite rare,pupicuri,trairi de clipe frumoase asa pe moment,no sa mai fie,pt k tacsu e tacsu si ea nu mai poate lupta... eu simt,si mereu ceam simtit am simtit bine,simt k ea merita sa lupt... sa lupt pt ea... dar nu stiu ce sa mai fac:(!doar sami ascult inima... si cam asta e pe scurt... astept sfaturi,opinii...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

fara nici o suparare , de la jumate in jos n-am mai citit, pur si simplu ai scris fara sa respecti nici o regula !

mai bine desenezi :shout:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

parerea mea e ca te foloseste.Daca te-ar iubi ar trece peste orice ca sa fie cu tine.Ii convine sa aiba mereu pe cineva aproape,ii place ca o iubesti,asta ii da probabil incredere in ea,dar nimic mai mult.

esti doar "fraierul" pe al carui umar plange

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
parerea mea e ca te foloseste.Daca te-ar iubi ar trece peste orice ca sa fie cu tine.Ii convine sa aiba mereu pe cineva aproape,ii place ca o iubesti,asta ii da probabil incredere in ea,dar nimic mai mult.

esti doar "fraierul" pe al carui umar plange

dar atunci mai plangea k ma iubeste,ca au fost momente cand ea lupta la greu,fugea pe ascuns,ma suna pe telefon DE MILIOANE DE LEI desi stia ca o so certe...:shout:???

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

cand lupti din iubire nu renunti niciodata...........gandeste-te ,ea are 19 ani,e majora,in curand va fi chiar pe picioarele ei,independenta,deci nu mai are de asteptat asa mult,ar putea sa se ascunda de tatal ei pana atunci

si tatal meu lucreaza in cadrul armatei,nu vad de ce asta o sperie asa mult,nu sunt niste monstri sau persoane cu care sa nu poti sa te intelegi

renunta la ea,sincer,nu te mai amagii,nu are rost

daca te iubeste cu adevarat,va lupta mereu pt tine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar atunci mai plangea k ma iubeste,ca au fost momente cand ea lupta la greu,fugea pe ascuns,ma suna pe telefon DE MILIOANE DE LEI desi stia ca o so certe...;)???

 

te rog renunta la limbajul de mirc gen : sh, tz, k.... :cry: multumesc :shout:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hai sa iti spun si eu in curand voi implini varsat de 19 ani ...am o relatie de o 8 luni de zile si tot asha tatal meu e impotriva faptului ca eu sa am prieten...dar atata timp cat eu sunt deja majora si tot ce conteaza e ca eu cu aceea persoana ma simt ff bin si tin enorm la el nu imi pasa de tatal meu...si eu am avut tendita dea renunta da nu am facuto si nu o voi face pt ca pur si simplu iubesc....de aci trage sg concluzia

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Fratilooooor, jos pe tastatura in partea dreapta exista o CRATIMA, incercati sa o folositi, poate dupa aia o sa reusesc sa citesc tot textul :shout:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Sfatul meu e sa nu renunti daca o iubesti, dar daca ea nu te iubeste sau nu e sigura de ce vrea cu adevarat tot la fel ti se v-a intampla. Recomnadarea mea e sa incerci sa de departezi un pic de ea, stiu ca va fi greu dar incearca si daca te iubeste cu adevarat va reveni la tine. Ai rabare si timpul le va rezolva pe toate.

Bafta multa iti doresc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dar atunci mai plangea k ma iubeste,ca au fost momente cand ea lupta la greu,fugea pe ascuns,ma suna pe telefon DE MILIOANE DE LEI desi stia ca o so certe...8)???

asa sunt unele fete la varsta asta

nu o face cu rautate si iti spune exact ce simte - problema ei este ca simte diferit de la un moment la altul

tu nu ai trecut niciodata prin asta? - de obicei, baietilor li se intampla astfel

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×