Sari la conținut
Forum Roportal
mirica

As vrea un sfat daca va rog frumos!

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

nu trebuie sa te indepartezi de ea din cauza copilului.trebuie sa te simti norocos ca ai intalnit o persoana la care visai si pe care o iubesti si te iubeste.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna tuturor!! am citit multe din topicurile de aici si multi care au deschis topicuri au primit sfaturi destul de bune... eu sunt foarte confuz... si vreau sa aflu si parerea voastra si mai ales a barbatilor... deoarece sunt intr-o situatie noua prin care nu am mai trecut si o parte din mine zice sa plec iar cealalta sa raman....

Iata si ... nici nu stiu cum sa ai zic... confuzia poate...: am cunoscut o fata de cateva saptamani... eu am 28 ea are 25 de ani,e tare dragutica,se ingrijeste la 4 ace barbati intorc privirea dupa ea pe strada ... pot sa spun ca sunt nebun dupa ea... ma atrage din orce face... e blanda...dragastoasa,nebunatica,atenta cu mine... ne intelegem super... chiar pot sa zic ca are toate calitatile care le astept de la o femeie... dar problema mare s-au cel putin problema din punctul meu de vedere... e ca este divortata si are un copil,cu fostu el sot... o greseala facuta la 20 de ani cu un om care zice ea o batea si umbla mai mult la femei decat pe acasa si de care a divortat inainte de al naste pe fiul ei... eu i-mi doresc foarte mult o familie dar ma deranjeaza trecutul ei... si anume copilul pe care il are si nu stiu daca o sa-l pot privi vreodata ca fiind ceva din familia mea... pe ea o plac enorm de mult dar nu pot trece peste aceste aspecte...

Nici macar nu stiu ce sa scriu mai departe caci sunt foarte confuz... tot ce stiu e ca o plac mult sunt cucerit de ea ...si as fi curios sa aflu daca a mai fost cineva intr-o situatie ca a mea... pentru ca simt ca ma indragostesc de ea si nu vreau sa fac o alegere gresita de care sa i-mi para rau mai tarziu... poate daca a mai trecut cineva prin asa ceva... sa ma sfatuie... poate e ceva doar trecator legat de nesiguranta mea... eu nu mai stiu ce sa zic... va multumesc anticipat!

ai innebunit?daca iti place si te-a cucerit ce te retine?altii nu sunt atat de fericiti toata viata! iar tu gasind omul care iti place atat de mult mai intrebi ce sa faci? Copilul din casnicia anterioara nu are nici o vina,iar puteti avea si voi copii,care este problema?mergi inainte!merita sa-ti traiesti povestea de dragoste in continuare :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut

Daca o iubesti asa de mult atunci gandeste-te ca, copilul este o parte din ea chiar daca nu e al tau. El nu are nici o vina, ba mai mult cred ca isi doreste in tot sufletul un "tata" care sa aiba grija de el, sa-i fie aproape, sa-i dea sfaturi. Daca tii la ea as de mult si ti-o doresti ca nevasta atunci inavata sa-i iubesti si copilul ca este al ei, e trup din trupul ei.

Pa Pa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu trebuie sa te indepartezi de ea din cauza copilului.trebuie sa te simti norocos ca ai intalnit o persoana la care visai si pe care o iubesti si te iubeste.

nu o iubesc si nu cred ca ma iubeste!!! suntem doar de 3 saptamani impreuna... i-am zis si mamei de ea... nu are nimic impotriva ei...ba chiar a vazut cateva poze din mobil... si ia placut mult...in fine... va multumesc la toti pentru sfaturi si am luat o decizie... ma despart de ea... nu vreau sa-i fac rau mai incolo nici ei nici micutului...mai bine acum decat mai incolo cand ar deveni totul mai complicat si ar avea alti nevinovati de pierdut mai ales ala micu care nu are nici o vina... poate ca sunt orgolios,egoist dar eu vreau familia mea si un copil al meu... nu vreau sa cresc copilul nimanui... cu toate ca o plac mult nu pot trece peste acest aspect...asa sunt eu cu rele cu bune... dar ea merita un barbat care sa o accepte cu micutz iar eu nu sunt acela... nu zic ca nu il plac... e chiar dragutel dar nu ma pot impaca cu ideea asta...iar sa continui mai departe cu ea numa de dragu de a avea o relatie si o femeie langa mine, nu vreau deoarece s-ar complica prea mult relatie si ar avea amandoi de suferit...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Doar ca ar fi bine sa-i spui si ei toate astea. Astfel incat sa inteleaga ca nu e totusi un defect ca ai un copil si esti parinte singur. Asa... ca sa inteleaga ca este o limita a ta si nu o lipsa a ei si ca merita sa caute ceva mai potrivit pt ea. Si sa te astepti si la varianta de a-ti propune sa fiti iubiti, pur si simplu...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Poate ca si ea se gandeste la motivele pentru care pana la varsta asta nimeni nu te-a luat de sot.

nu cred ca asta e o problema ca la 28 de ani sa i-si puna celalalt probleme de ce nimeni nu sa casatorit cu tine ... s-au eu cel putin nu vad asta o problema la altele... in fine mersi de raspuns.

 

 

Doar ca ar fi bine sa-i spui si ei toate astea. Astfel incat sa inteleaga ca nu e totusi un defect ca ai un copil si esti parinte singur. Asa... ca sa inteleaga ca este o limita a ta si nu o lipsa a ei si ca merita sa caute ceva mai potrivit pt ea. Si sa te astepti si la varianta de a-ti propune sa fiti iubiti, pur si simplu...

Nu pot sa-i zic asa ceva... pentru ca s-ar complexa si mai tare si nu mar crede... si nu merita ca din cauza fixului meu sa i-si piarda increderea in barbati s-au in ea... o sa-i zic ca am inselat-o s-au ca i-mi place de altcineva si a fost totul o joaca pentru mine ca m-am folosit de ea...mai bine sa ma urasca s-au sa ma priveasca ca pe un nimic decat sa-i fac rau... orcum deja cred ca i-am facut si habar nu am ce o sa-i zic inca dar adevarul nu vreau sa il zic... deoarece nu cred ca as vrea sa fiu in locul ei...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Nu pot sa-i zic asa ceva... pentru ca s-ar complexa si mai tare si nu mar crede... si nu merita ca din cauza fixului meu sa i-si piarda increderea in barbati s-au in ea... o sa-i zic ca am inselat-o s-au ca i-mi place de altcineva si a fost totul o joaca pentru mine ca m-am folosit de ea...mai bine sa ma urasca s-au sa ma priveasca ca pe un nimic decat sa-i fac rau... orcum deja cred ca i-am facut si habar nu am ce o sa-i zic inca dar adevarul nu vreau sa il zic... deoarece nu cred ca as vrea sa fiu in locul ei...

 

Cred ca gresesti profund. Adevarul spus sincer, cu toata bunatatea de care esti capabil, raneste mai putin decat o miciuna (pe care o simti ca fiind minciuna) si mai ales una in care ii spui ca ai inselat-o sau ca te-ai folosit de ea!!! O marchezi pe viata, nu-ti dai seama? Mult mai mutl decat daca iis pui ca nu te simti capabil sa cresti copilul unei femei, chiar daca iti palec de crapi de ea. crezi ca ea nu e totusi pregatita pt un astfel de raspuns? Orice mama stie ca nu e usor sa gasesti un barbat pt copilul tau, mai mult, n-ar alege o mama pe oricine sa fie tata pt copil. Si daca din start ii spui ca structural si psihologic nu corespunzi unui astfel de rol o sa-ti multumeasca din suflet pt sinceritate (ar fi fost mai grav ca copilul sa se lege de tine si tu sa nu-l fi putut iubi - si ti-ar fi recunoscatoare pt sinceritate). Daca n-ai puterea sa faci asa mai bien dai bir cu fugitii fara explicatie - si lasa-i id-ul tau de pe roportal sa ii explicam noi ce si cum cu tine, sa nu se tareze fata!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aiurea....stii ce miar place...acum ca sunt rea asta e .. sa nu iti gasesti niciodata o fata care sa te lase profund impresionat sa iti placa felul cum arata precum si felul in care gandeste...in fine fiecare cu ale lui...u parca nu o judeci pe ea ci parca il judeci pe copil ca pur si simplu sa nascut si e o ''piedica ''intre tine si ea....

Editat de just be

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×