Sari la conținut
Forum Roportal
carly

Keratoza Seboreica

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Pana la varsta de 30 de ani nu aveam probleme dermatologice.

De atunci imi cresc niste "negi" pe piele, la nivelul stomacului, abdomenului, pe spate, mi s-au inmultit, au crescut si devin deranjanti. Am fost la dermatologie, m-au intrebat daca mai are cineva din familie, la afirmatia mea...are mama, si mai multe ca mine...venea raspunsul medicului: le-am mostenit. Nu sunt canceroase, nu ma dor dar imi provoaca complexe deja, ma simt inferioara, respinsa din cauza lor. N-am primit nici un fel de tratament, medicul mi-a spus ca se pot "arde" in caz ca mi se lezeaza careva, isi schimba culoarea sau se umfla.

Asta nu ma multumeste deloc, as dori sa scap de ele. Sunt foarte multe, poate nu se pot opera toate dar as fi curioasa daca cineva stie ceva despre aceasta boala ( keratoza seboreica ), eventual cunoaste vreun tratament, unguent, medicament, macar sa se opreasca aparitia lor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca vrei sa mergi direct si sigur , du-te la cabinetul d-nei conf.dr.Olga Simiomescu care, pe langa faptul ca este o somitate in materie, este si o persoana tanara si amabila. Iata site-ul cu adresa cabinetului din Bucuresti :http://www.topdermuni.ro/. Succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Iata adresa cabinet Conf.dr. Olga Simionescu:

 

TOP-DERM u.n.i.. Cotroceni, Bulevardul Eroilor 28, sector 5

(langa Academia Militara, in apropierea statiei de troleibuz Carol Davila, troleibuze 69, 96, 90, 91)

 

Consultatiile se fac numai dupa o programare telefonica prealabila.

Programari telefonice zilnic la numerele de telefon:

 

Tel. fix: 021.410.84.87 Tel mobil: 0742.418.662

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pana la varsta de 30 de ani nu aveam probleme dermatologice.

De atunci imi cresc niste "negi" pe piele, la nivelul stomacului, abdomenului, pe spate, mi s-au inmultit, au crescut si devin deranjanti. Am fost la dermatologie, m-au intrebat daca mai are cineva din familie, la afirmatia mea...are mama, si mai multe ca mine...venea raspunsul medicului: le-am mostenit. Nu sunt canceroase, nu ma dor dar imi provoaca complexe deja, ma simt inferioara, respinsa din cauza lor. N-am primit nici un fel de tratament, medicul mi-a spus ca se pot "arde" in caz ca mi se lezeaza careva, isi schimba culoarea sau se umfla.

Asta nu ma multumeste deloc, as dori sa scap de ele. Sunt foarte multe, poate nu se pot opera toate dar as fi curioasa daca cineva stie ceva despre aceasta boala ( keratoza seboreica ), eventual cunoaste vreun tratament, unguent, medicament, macar sa se opreasca aparitia lor.

 

Ceau,

 

Eu am 27 de ani si de la varsta de 24 de ani mi-au aparut in jur de 1000 de keratoze pe abdomen, sani, gat si spate, dar am fost la dermatolog si mi le-a ars pe toate.A durut, am mers mai multe sedinte, dar a meritat tot chinul si toti banii.Asa ca, dute la dermatolog si asta e tot ce poti face sa le arzi, alt tratament nu exista.daca nu le arzi, vor creste tot mai mult.Evita sa stai la soare si nu vor mai aparea.Succes!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×