Sari la conținut
Forum Roportal
Costel007

implant refractiv

Postări Recomandate

:flowers: SA incepem am 28 ani si am miopie forte tocmai am fost la un cabinet oftalmologic Oculus unde in urma controlului efectuat sa stabilit ca am; la os -4 si la od -13 .

E ce imi recomanda medicii de acolo,pentru ca la od am -13 o operatie de implant refractiv iar la os-4 operatie laser.Ce ma intereseaza pe mine cit mai multe informatii despre acest implant refractiv.Ca de exemplu:daca acea lentila acopera tot cimpul vizual, daca ochiul o simte fiindca este totusi in el,si orce informatie pe care ar trebui sa o stiu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:stars: SA incepem am 28 ani si am miopie forte tocmai am fost la un cabinet oftalmologic Oculus unde in urma controlului efectuat sa stabilit ca am; la os -4 si la od -13 .

E ce imi recomanda medicii de acolo,pentru ca la od am -13 o operatie de implant refractiv iar la os-4 operatie laser.Ce ma intereseaza pe mine cit mai multe informatii despre acest implant refractiv.Ca de exemplu:daca acea lentila acopera tot cimpul vizual, daca ochiul o simte fiindca este totusi in el,si orce informatie pe care ar trebui sa o stiu.

[/quot

A fost sora mea la Oculus si is-a facut Laser pentru miopia.Te informez ca nu mai vede bine acum

si alti doctori mi au zis ca indicatia pentru laser sunt miopiile mari ,mai mari de -6.

Nu iti mai spun ca nici nu m-au bagat in seama cei de la Oculus dupa accea.

Despre implantele refractive nu stiu ce sa zic,s-ar putea sa fie bine.

Mai bine fugi de la oculus totusi pentru ca ala nu e cabinet,e fabrica.Sunt draguti cat au interes.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×