Sari la conținut
Forum Roportal
coorviic

Pentru arhivare

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna tuturor,

Cum pot arhiva un film de 800 MB sau 1 GB, ca sa-l pot trimite pe mail, in limita celor 10 MB pe care mi-i ofera yahoo? Stiti un program care face acest lucru cat mai bine?

Multumesc pentru ajutor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna tuturor,

Cum pot arhiva un film de 800 MB sau 1 GB, ca sa-l pot trimite pe mail, in limita celor 10 MB pe care mi-i ofera yahoo? Stiti un program care face acest lucru cat mai bine?

Multumesc pentru ajutor.

Nu se poate. Formatele video sunt deja comprimate foarte mult. Dacă

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult de tot pentru raspunsul operativ. Ideea era de a arhiva un film si a-l trimite. Am un film de la o nunta si imi pare foarte rau ca nu pot sa-l trimit. Ma gandeam ca exista vreo posibilitate de arhivare care sa ma ajute. Dar, daca tot veni vorba, ce program pot folosi pentru a reusi sa-l tai si sa-l trimit pe bucati. Cu programul Windows Movie Maker nu pot. Cate minute de film inseamna, de exemplu, 10 MB ?

O zi buna tuturor si multumiri inca o data.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc mult EmmaD. Voi incerca sa vad ce o sa iasa. Credeam ca exista vreo posibilitate de a arhiva si trimite cat mai mult. Oricum, suntem in mileniul III si uite ca, totusi, nu este rezolvata o problema cu care ne confruntam. Mai astept un mileniu...! Poate, cine stie...! O zi buna tuturor.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate, pe mail nu poti pune mai mult.

 

De ce nu incerci file sharingul? Tu ai net, destinatarul la fel din moment ce poate accesa un mail asa ca.... :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toate bune si frumoase. Numai ca m-am prezentat in urma cu o luna ca fiind "pionier" in ale calculatorului. Constat pe zi ce trece ca sunt chiar mai jos, la "soimii patriei", cum se spunea odata. Deci, nu stiu ce este file sharingul, nu stiu nici cum se foloseste, dar oricum, multumiri. Voi citi, voi invata si, poate, ma voi descurca. Daca timpul va permite dati-mi si mie cateva amanunte. Daca nu se poate, oricum raman indatorat pentru tot ce mi-ati spus. Cu deosebita afectiune.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Toate bune si frumoase. Numai ca m-am prezentat in urma cu o luna ca fiind "pionier" in ale calculatorului. Constat pe zi ce trece ca sunt chiar mai jos, la "soimii patriei", cum se spunea odata.

 

 

Uite ce e, nimeni nu s-a nascut invatat, DA? :cry:

 

File sharing - DC++, Strong DC++, ODC... sau mai bine citeste aici: http://www.roportal.ro/discutii/forum140.html

si te lamuresti tu cum sta treaba. :shout:

 

 

Ps: de regula acolo se pirateaza mult si nu e tocmai legal, dar atata timp cat pui in share doar date personale, nu intri sub incidenta legii.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc EmmaD. Daca inteleg bine pot pune filmul de care vorbeam, iar cealalta persoana il poate inregistra de pe hub. Toate bune si frumoase daca asa sta treaba, dar n-as dori ca sa fie vazut si de altii. Filmarile sunt facute la o nunta si nu cred ca ar interesa pe altcineva decat familia. Poate mai multe explicatii pe o adresa de mail ar fi mai bine venite. Daca nu deranjez prea mult ar prefera sa iti scriu. Intrebarile mele tehnice ar parea mai mult decat puerile pentru altii si poate enervante prin simplitatea lor. Multumesc pentru toate explicatiile de pana acum.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×