Sari la conținut
Forum Roportal
Elsa

probleme in cuplu

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

poate nu se mai simte in stare :cheer: :yahoo:

Poate are 82 de ani, nu? :doh:

Herzlich Willkomen, "Ein Schelm, wer B

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

prima mea experienta a fost viol. Stie, dar ne vrea sa discutam problema. Cand eu i-am spus prima data DA(dupa un preludiu destul de lung), el m-a pupat pe frunte si a adormit. Acum lucrurile stau altfel, eu spun da si el spune nu.Asta nu pentru ca nu este in forma ci pt ca nu vrea. Nu inteleg de ce. Nu i-am spus niciodata NU.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

te cam contrazici , in fine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
prima mea experienta a fost viol. Stie, dar ne vrea sa discutam problema. Cand eu i-am spus prima data DA(dupa un preludiu destul de lung), el m-a pupat pe frunte si a adormit. Acum lucrurile stau altfel, eu spun da si el spune nu.Asta nu pentru ca nu este in forma ci pt ca nu vrea. Nu inteleg de ce. Nu i-am spus niciodata NU.

Ştii ce greu e, ca bărbat, să te convingi pe tine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
te-am prins! :P se scrie cu doi de "m"

:cheer: M-ai prins! Tastatura mea nu ia literele duble, dacă sunt tastate prea repede.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
prima mea experienta a fost viol. Stie, dar ne vrea sa discutam problema. Cand eu i-am spus prima data DA(dupa un preludiu destul de lung), el m-a pupat pe frunte si a adormit. Acum lucrurile stau altfel, eu spun da si el spune nu.Asta nu pentru ca nu este in forma ci pt ca nu vrea. Nu inteleg de ce. Nu i-am spus niciodata NU.

 

Asta-i cu totul alta poveste, Elsa.

Harald are dreptate.

El acum trebuie sa se convinga de doua lucruri:

1. ca il vrei pe el fara sa faca vreo presiune asupra ta - chiar si tandretea el o poate cosidera presiune

2. ca esti pregatita sa ai un act sexual fara sa il relationezi cu violul si astfel cu facea lui de rau tie.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Asta-i cu totul alta poveste, Elsa.

Harald are dreptate.

El acum trebuie sa se convinga de doua lucruri:

1. ca il vrei pe el fara sa faca vreo presiune asupra ta - chiar si tandretea el o poate cosidera presiune

2. ca esti pregatita sa ai un act sexual fara sa il relationezi cu violul si astfel cu facea lui de rau tie.

 

 

El stie ca ma atrage si ca in relatia noastra intima eu ma simt in largul meu. Inceputul a fost mai greu dar acum totul e ok, cel putin din punctul meu de vedere. Acum eu trebuie sa iau initiativa , altfel el nu face nici un pas. Am incercat sa discut, l-am intrebat daca are fantezii, daca isi doreste ceva anume, dar rezultatul a fost nul.

 

Ştii ce greu e, ca bărbat, să te convingi pe tine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Incep sa cred ca nu e un tip foarte deschis cu tine. Sau el structural este un tip cu un complex al lui Cain, de vinovatie. Si probabil vrea sa te faca, prin respingere sau amanare, sa fii total dezinhibata cu el astfel incat sa nu-si reproseze nimic si sa fie sigur ca nu suferi. Cu cati ani e mai mare ca tine? E foarte important si in ce termeni ati vorbit despre ce ti s-a intamplat tie si ce gesturi faci tu catre el... unele lucruri ii pot sugera ce nici nu iti trece prin minte. Tu spui ca esti dezinhibata cu el dar stii tu ce considera el cu adevarat dezinhibare? Daca stai cu slipul mai mutl timp pe tine el poate considera ca esti inchistat rau.. sau mai stiu eu ce... Dar clar e o porolema majora intre voi si se pare ca nu o puteti rezolva singuri ci cu ajutorul unui consilier. La care ar fi bine sa ajungi macar tu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×