Sari la conținut
Forum Roportal
Lia

Concediu de maternitate

Postări Recomandate

Am la firma o angajata care a nascut. Este angajata din 17 ianuarie 2006 si a nascut pe 28 septembrie 2006. Inainte de a fi angajata aici, a fost in somaj. Intrebarea este: are dreptul la concediu de maternitate? Daca are dreptul, ce contributii se opresc la acest tip de concediu? Multumesc anticipat!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pot sa-ti raspund doar la prima intrebare:are dreptu la concediu si laindemnizatia pt cresterea copilului pana la varsta de doi ani daca a fost in somaj mai mult de trei luni, astfel incat sa poata realiza impreuna cu perioada de cand e angajata 12 luni de cand cotizeaza la CAS. Si din ajutorul de somaj se plateste contributia.

La ce-a de-a doua intrebare nu stiu ce sa-ti raspund, mai bine intreaba la Fortele de Munca.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pot sa-ti raspund doar la prima intrebare:are dreptu la concediu si laindemnizatia pt cresterea copilului pana la varsta de doi ani daca a fost in somaj mai mult de trei luni, astfel incat sa poata realiza impreuna cu perioada de cand e angajata 12 luni de cand cotizeaza la CAS. Si din ajutorul de somaj se plateste contributia.

La ce-a de-a doua intrebare nu stiu ce sa-ti raspund, mai bine intreaba la Fortele de Munca.

 

 

pot sa-ti raspund doar la prima intrebare:are dreptu la concediu si laindemnizatia pt cresterea copilului pana la varsta de doi ani daca a fost in somaj mai mult de trei luni, astfel incat sa poata realiza impreuna cu perioada de cand e angajata 12 luni de cand cotizeaza la CAS. Si din ajutorul de somaj se plateste contributia.

La ce-a de-a doua intrebare nu stiu ce sa-ti raspund, mai bine intreaba la Fortele de Munca.

multumesc marissa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×