Sari la conținut
Forum Roportal
nicol

Astept si eu o parere

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Salut,

 

Din cate am vazut forumul este dedicat in special femeilor. Tinand cont de acest aspect template-ul ales este bun.

 

Subiecte de discutii alese sunt interesante.

 

In ceea ce priveste promovarea ati putea incerca sa scrieti pe alte forumuri in topicuri care au subiecte asemanatoare cu cele dezbatute pe forumul vostru si sa includeti un linca in semnatura catre forum cu un text care sa starneasca interes.

 

In ceea ce priveste forumul nostru nu prea a beneficiat de o promovare. Doar cateva linca-uri din celelate pagini ale portalului. Oricum rezultatele se vad: putini utilizatori si mesaje la fel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Hai sa bag si eu un comentariu...

Nu ma voi referi la topicuri, pentru ca ma depasesc :)

Avand in vedere ca e un forum ingrijit, ar trebui promovat pe masura...

Mai tii minte discutia de pe Yahoo? Pune-o in practica :)

 

Bafta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut. Am o fingurica obiectie apropo de design, ca prea putin ma intereseaza subiectele :). Asa dar, in dreapta, la fiecare forum este doar o bulinuta. Parerea mea este ca acea bulinuta arata cam pe linga... Ar fi bine sa o schimbi manual... caam atit. Succese...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Una din idei e intr adevar introducerea de lincauri in semnatura.

As avea de precizat ar fi bine sa iti instalezi google tolbar'ul si sa activezi bara cu Page Ranca din optiuni.In acest fel vei vedea cam unde e bine sa pui un post cu lincaul tau atasat si unde il pui cam degeaba.

Incearca sa iti faci o pagina de linca exchange unde sa faci linca exchange pe cat e posibil numai cu siteuri din domeniul tau.

Incearca sa iti subscrii siteul in http://www.dmoz.org , daca va fi acceptat desi dureaza un timp , Page Rancaul iti va creste frumos.

Du-te putin pe http://dmoz.org/World/Rom%c3%a2n%c4%83/Com...are/Directoare/ Aici ai o lista de directoare romanesti.Incearca sa iti introduci siteul in cat mai multe si in special in categorii sau pe pagini care au legatura cu domeniul tau si au in acelasi timp si page ranca sporit.

Foloseste Title uri la obiect pentru site care sa contina exact caeywordurile tale pe cat posibil.

Google e cel mai folosit motor de cautare din lume si pentru asta la el ar trebui sa te gandesti in primul rand.

Viziteaza site-uri cu forumuri despre search engine optimisation.

Viziteaza siteurile revistelor pentru femei online celebre si fa tot posibilul sa iti pui un linca acolo.

Acestea sunt doar cateva idei apropo de promovarea web.

Nu uita pentru a avea o afacere online de success trebuie sa fii in top'ul motoarelor de cautare.

Primul pas e sa fii descoperit si apoi sa iti vinzi produsul .

 

Bafta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mai adauga o culoare care sa fie in contrast cu rozul pentru titluri.

E prea mult roz si nu scoate in evidenta nimic.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Multumesc pentru sfaturi , insa nu stiu ce se intampla ca nu mai pot sa fac modificari de la panoul administratorului?!......plus ca nu beneficiez de multe optiuni cum ar fi sa fie anuntat utilizatorul cand i sa-a raspuns la un subiect,...multi utilizatori se plang ca nu pot sa se logheze...etc.

Acum caut pe cineva care sa ma ajute (contra cost) sa realizez un site la forum, si care sa-mi dea si niste sfaturi daca sa mai stau aici sau sa ma mut la alt provider .

Astept sfaturi chiar am nevoie!

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
... Acum caut pe cineva care sa ma ajute (contra cost) sa realizez un site la forum, si care sa-mi dea si niste sfaturi daca sa mai stau aici sau sa ma mut la alt provider .

Astept sfaturi chiar am nevoie!

:)

 

poate te pot ajuta eu. ne auzim pe MP.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×