Sari la conținut
Forum Roportal
ppiittyy

Hepatita cronica de tip B

Postări Recomandate

Salve, tuturor!am gasit printre mesajele voastre un mare suport moral,sunte-ti minunati;va scriu cu speranta

de a primi cateva sfaturi in privinta acestui virus.L-am descoperit in urma cu 3 ani din gresala , la prima vizita dr. mi-a prescris un regim alimentar si odihna.Disperarea si noptile albe, dupa cum stiti si voi,m-au cuprins.Am incercat si un regim naturist timp de 4 luni,nimic in afara de faptul ca ficatul a revenit la normal si fara colecist.Cu ajutorul celui de Sus am ajuns in italia,am facut o serie de analize.La fel doctorul mi-a sugerat odihna iar in ceea ce priveste mancarea tot ceea ce nu imi face rau si fara alcool.

HBsAg > 250.00

anti HBs 0

anti HBc pozitiv

anti HBc IgM 0.15

HBe Ag negativ

anti HBe pozitiv

A\G 1.46

Albulina 59.4

globul.alfa 1 7.2

globul.alfa 2 10.5

globul.beta 9.1

globul.gama 13.7

anti Delta negativ

anti Delta IgM negativ

HBV DNA 8.325

Restul sunt in valori normale,ce inseamna virenemia? am facut-o?mi sa zis ca sunt un purtator sanatos de AgHbs si ca nu pot beneficia de un tratament atata timp cat virusul e inactiv.Luna viitoare trbuie sa la repet sunt deja 6 luni.ceva ceaiuri care ajuta ficatul?va rog sa-mi raspunde-ti sunt disperata inca nu pot sa acept acest virus am doar 24 de ani,ce pot sa fac???numai bine ,multumesc.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

eu mam impacat cu acest virus

, cat oi trai oi trai , ma bucur de viata , cate o data mai imi aduc si eu aminte de ea .Nu fac tratament ca nu este activa , cat desspre analize le fac cand imi aduc aminte . Pa pa si traitiva viata si nu va mai ganditi la ea ca va demoralizati de tot

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salve,vilisor

iti multumesc pentru mesaj dar ai putea sa mi le scrii aici pe forum?poate mai sunt persoane interesate

sa urmeze aceste tratamente naturiste.,eu sunt foarte interesata,multumesc

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

salut ppiittyy

viremia se refera la cantitatea de virusi din organism . tu ai facut aceasta analiza HBV DNA 8.325

tratament se face in cazul in care aceasta valoare depasesta 100.000 copii ADN/ml (nu e cazul tau-de aceea esti considerat purtator inactiv pentru ca ai o cantitate mica de virusi )

in cazul tau nu se face tratament dar atentie FARA ALCOOL. analizele se repeta periodic TGO TGP (transaminazele pentru monitorizare)

in rest SANATATE si lasa disperarea caci se poate trai si cu hepatita b :stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ciao alsor,

iti multumesc din suflet pentru sprijin,sunt putin mai optimista de cand citesc mesajele voastre de pe forum

incep sa cred ca se poate avea o viata frumoasa si asa doar ca ma gandesc la momentul cand voi fi mama

cum va fi copilul?sanatos?cine poate stii?multumesc inca odata,peste trei saptamani voi avea rezultatele analizelor sunt putin nelinistita in privinta virenemiei daca a crescut.Multa sanatate

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×