Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

toleranta

Postări Recomandate

ce ne-am face fara toleranta? ne-am certa toata ziua toti cu toti ... sau? :suicide:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

hmmm...compromisuri? pai insasi toleranta e unul dar cred ca e pozitiv ...

 

la ce fel de compromisuri te gandeai ? :friends:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cine a spus ca suntem toleranti?

 

pai uneori ...ARAREORI ce-i drept, suntem...nu?:drag:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Toleranta este un lucru bun in general. A fii tolerant cu cei din jur este dovada de intelegere,empatie chiar si o capacitate de a percepe lumea asa cum e ea. Dar toleranta e buna atata timp cat o avem in doze decente. O persoana cu limita de toleranta foarte mare isi poate pierde respectul celor din jur,din cauza atitudinii care poate parea lipsita de personalitate.. In general o toleranta prea mare face din noi victime ale celorlalti, ale celor dispusi sa impinga limita mult prea departe..

So..... toleranta pana la un anumit punct si exclusiv cu cine merita ! :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu cred ca numim toleranta aprobarea (proprie) a celor care nu ne calca pe coada. E ceva foaaarte subiectiv, "toleram" numai pe cine ne canta in struna. Daca ceva nu ne convine, uitam cuvantul toleranta. Nu cred ca suntem toleranti, cel putin, nu toti. Daca ceva nu e asa cum vrem noi, ripostam imediat.

Editat de Amarena

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Din pacate eu sunt toleranta cu toti ,pana si cu cei care "ma calca pe coada" . De-aia am zis eu ca toleranta asta ar trebui practicata cu limita... :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×