Sari la conținut
Forum Roportal
INXS

Unde se fac analize

Postări Recomandate

Am vrut sa donez sange saptamana trecuta si mi s-a spus ca sunt purtator al virusului hepatitei de tip B (doamna doctor s-a exprimat "purtator sanatos" - adaugand ca este de altfel o exprimare incorecta). Din analizele de acolo reiesea ca sunt perfect sanatos, insa vreau sa stiu mult mai multe.

Unde pot face analiza mai amanuntite, si de unde pot obtine consiliere mult mai detaliata decat a putut doamna doctor de la centrul de donare? Asta in Bucuresti?

Mi-am facut temele citind forumul, dar vreau sa stiu si mai multe.

 

Multumesc.

Editat de INXS

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna INXS !

Am inteles ca esti din Bucuresti.Poti merge cu toata increderea ,la institutul MATEI BALS (COLENTINA),pavilionul 5.Acolo sunt medici f buni si iti vor recomanda toate analizele pe care trebuie sa ti le faci.Nu trage concluzii pripite pina nu iti faci toti markeri hepatici si toate celelalte analize care se impun.Eu nu sunt din Bucuresti ,dar la M.BALS ,mi-am facut toate analizele.Sa ai la tine bilet de trimitere de la medicul de familie si adeverinta de salariat sau elev (in functie de situatie)

Trebuie neaparat sa-i testezi si pe cei din familie (copii ,sotie ,iubita)

BAFTA SI SANATATE MAXIMA !!!!!

(Sa iti urez ''bine ai venit in marea familie a celor cu antigen HBs pozitiv''---ar fi un umor prea negru ,dar asta-i viata ,!!! Primesti o lovitura ,atunci cind nu te astepti.....!!!!)

Nu sunt rautacioasa! Ma alatur sufleteste tuturor care se confrunta cu acest virus nenorocit.

SANATATE TUTUROR

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

P.S.

 

Nu trebuie sa stai internat .Acum se poate face foaie de o zi si ti se vor recolta toate analizele de care ai nevoie.

Succes !!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×