Sari la conținut
Forum Roportal
Shadow_Hunter

Banda internet dupa trecere prin router

Postări Recomandate

Baieti am si eu o intrebare... Daca cumpar un router si am net sa zicem rds fiber link sau pana mea orice si am viteza de 60 de kilo pe sec ( exemplu ) o sami scada viteza daca impart semanalu cu un router la inca 2 pc-uri??? need help ca vreau sa fac un server acasa si nu stiu daca o sa ma afecteze sau nu daca semanalu e impartit de un router hardware

Editat de Shadow_Hunter

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Baieti am si eu o intrebare... Daca cumpar un router si am net sa zicem rds fiber link sau pana mea orice si am viteza de 60 de kilo pe sec ( exemplu ) o sami scada viteza daca impart semanalu cu un router la inca 2 pc-uri??? need help ca vreau sa fac un server acasa si nu stiu daca o sa ma afecteze sau nu daca semanalu e impartit de un router hardware

 

 

Daca este un singur modem, da... (eu am fiber link si nu am 60 kbps ci am 50 mbps in oras si 2 mbps in internet)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

"Semnalul" ala nu e ca la televizorul analogic. Singura problema care ar aparea e daca toti vreti sa transferati date in acelasi moment caz in care s-ar misca mai greu. Daca doar unul descarca/incarca ceva si ceilati doar au calculatorul deschis viteza completa revine celui care o utilizeaza.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu am 512 pe trei pc-uri si pentru navigat merg toate ( cu 512 super ) dar

daca intru pe un torent si iau ceva ( de acolo iei cu max adica cu 62 / 64 kb,

atunci celelalte pc-uri mor :shout: , adica nu m-ai merg pe net.

Si sa vezi ce amabil sunt voi spune ce am:

 

Router Qubs Broadband, Print Server, 1 WAN, 4 LAN luat/ emag,

 

merge de 18 luni afara intro cutie de carton 24 din 24 ore,

nu sa oprit niciodata.

 

Intri la mica intelegere sa tragi si este OK, adica noaptea.

Editat de petree

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×