va rog,am si eu o intrebare.am 19 ani iar de jumatate de an mi-am inceput viata sexuala.im momentul cand s-a intamplat prima oara am avut mari probleme,m-a durut foarte tare si am sangerat mult dupa aceea,aproximativ 3 zile.chiar si dupa aceea simteam o durere mare cand incercam sa se produca iar actul.acum 2 saptamani,am fost la ginecolog si mi-a dat anticonceptionale karissa,am fost multumita de ele,nu am avut reactii adverse.dar ieri dupa actul sexual am sangerat,iar m-a durut dar m-a surprins ca am sangerat.de la ce?
va rog din suflet
Început de versiune, Dum 15 oct 2006 · 3 răspunsuri · 5.681 vizualizări
Calm .
=sangerare det de anticonceptionale , frecvent intalnita in primele 3 luni de admin ;cunoscuta sub numele de spotting .daca nu trece dupa aceasta perioada trebe consultat un doctor pt schimbarea retetei .
Lily Anne a scris:Calm .=sangerare det de anticonceptionale , frecvent intalnita in primele 3 luni de admin ;cunoscuta sub numele de spotting .daca nu trece dupa aceasta perioada trebe consultat un doctor pt schimbarea retetei .
si eu m-am gandit la asta dar culmea este ca pana acum nu am avut nimic iar in timpul actului m-a durut iar imediat dupa aceea sangeram
versiune a scris:si eu m-am gandit la asta dar culmea este ca pana acum nu am avut nimic iar in timpul actului m-a durut iar imediat dupa aceea sangeram
daca ginecologul te-a si exemoinat inainte de a-ti recomanda anticonceptionalele, este OK
daca nu a facut o examinare, e bien sa faci cat mai curand
