Sari la conținut
Forum Roportal
master_mind

2 in 1 . Ai publicat vreodata? Cartile iti dezolva ambele emisfere ale creierului ?

Postări Recomandate

Prima intrebare e destul de clara si concisa . Ai publicat vreodata , daca da : unde , ce stil , cat a costat si nr exemplarelor ; daca nu : ti-ai dori ???

 

Si a 2 intrebare : ce parte/emisfera a creierului dezvolta lectura . Putem dezvolta prin citit si partea stanga ??

 

:resent:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

io-ti raspund doar la prima:

da, la o editura din timisoara, poezie si lucrarea de licenta (nu in acelasi volum) :)

cel mai recent in decembrie anul trecut, 100 exemplare; 96 pagini, alb-negru, coperta policrom, infoliata, format A5, cu ISBN; nu mai stiu pretul exact, in jur de 10 RON exemplarul, dar am iesit ceva mai ieftin, pentru ca au tiparit mai multe exemplare, pe langa cele 100 din pachet, am mai primit cateva. ei fac oricum mai multe pentru a trimite la fondul national de carte si au la editura cate 1-2 exemplare din tot ce au publicat.

 

din cate stiu insa, la unele edituri, cele zece exemplare (parca atatea sunt), care se trimit in tara pentru fondul de carte, le scad din numarul comandat de tine. cred ca depinde de la editura la editura, si evident in functie de cerintele tale (hartie, color sau nu, ce tip de coperta, cu ISBN sau nu).

 

 

bafta :resent: :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

nu o poti procura, ca nu e de procurat.

era tema de psihologie sociala, legata de imaginea minoritatilor sexuale in romania.

am publicat-o pentru copyright, pentru a o putea trimite celor care m-au ajutat sa imi fac lucrarea si pentru a da peste nas asistentilor de doi bani de la faculta :resent: mi-am facut cadou de craciun satisfacerea orgoliului :D

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu o poti procura, ca nu e de procurat.

era tema de psihologie sociala, legata de imaginea minoritatilor sexuale in romania.

am publicat-o pentru copyright, pentru a o putea trimite celor care m-au ajutat sa imi fac lucrarea si pentru a da peste nas asistentilor de doi bani de la faculta :bear: mi-am facut cadou de craciun satisfacerea orgoliului :(

da-mi ISBN-ul ca pentru mine o sa fie de procurat :P

 

multumesc unique daca ai si nume sau macar preturi sau modalitatea de taxare

 

:doh:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ISBN-ul carticelei mele mai recente, "Ud" (2006, Cartea universitara/Aldine), e 973-8949-01-7. Pe aia mai veche mi-e lene s-o caut, momentan. Nu se gasesc in librarii, au fost tiraje mici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×