Sari la conținut
Forum Roportal
rboieru

Constructiile care se pot vedea de pe luna

Postări Recomandate

Gresit fratilor tehnic nu se vede zidul chinezesc din spatiu,ci urmele lasate de zid >Zidul nu mai este cum era o data acuma 1/3 din el nu mai e:Zidul chinezesc se vede din spatiu daca esti la 20 de km deasupra pamantului ca atuncia tehnic esti in spatiu si se vede fff.bine si Piramidele :D de pe luna ce sa mai zic abia se vad continentele (de atata poluare)[sALVATI NATURA] {:yes: }mai mult planeta abia se vede de la luna in colo :rot: abia de o zaresti ;) :D

 

De pe luna se pare ca nu se poate vedea nimic cu ochiul liber.

Din spatiu insa se pot vedea multe, inclusiv marele zid chinezesc, piramidele..etc.

Pt mai multe detalii.

http://geography.about.com/od/specificplac...a/greatwall.htm

Dar nu stiu daca pot fi atat de siguri.. " aselenizarea" a avut loc doar odata nu? :)

Gresit fratilor tehnic nu se vede zidul chinezesc din spatiu,ci urmele lasate de zid >Zidul nu mai este cum era o data acuma 1/3 din el nu mai e:Zidul chinezesc se vede din spatiu daca esti la 20 de km deasupra pamantului ca atuncia tehnic esti in spatiu si se vede fff.bine si Piramidele :rot: de pe luna ce sa mai zic abia se vad continentele (de atata poluare)[sALVATI NATURA] {:D }mai mult planeta abia se vede de la luna in colo :) abia de o zaresti ;) :)

Editat de siller

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Tot ce stiu ca se vede de pe Luna este Marea.... de corali.

Nu mai stiu cum se numeste acea zona

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si continentele si polul nord....sud nu se vede .. :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Si continentele si polul nord....sud nu se vede .. :hi:

in ritmul asta roportalul se va vedea de pe luna

" continentele sunt constructii"? :stars: :good:

Editat de newtask

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
in ritmul asta roportalul se va vedea de pe luna " continentele sunt constructii"? :stars: :good:
Da mai...nu ai citit biblia ..? :o: tzzz tzzzz ..:cow:
in ritmul asta roportalul se va vedea de pe luna
pai dse vede si roportal..dar dupa Luna ..Cadourilor ..ca se mai construeste ceva .. :hi:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×