Sari la conținut
Forum Roportal
latinu

De ce va vaitati atat?

Postări Recomandate

Intr-adevar se implinesc 15 ani de la revolutie.Si bunicutuION merge duminica sa voteze!Dar cu cine?Cu alianta DA!Si cu PSL!Cum nu stiti cine e psl?Un partid de stanga + unul de dreapt!Unul democrat si unul liberal!Si cine e guvernata de psl?Moldova!Si in ce stare e Moldova?Excelenta!Ce mai criza e si acolo....Dar nu-i nimic asta vor si ei sa se intample in Romania!Ca Nastase nu e bun....Asta sa-o credeti voi!Cine credet ca va va lsa sa faceti asta?Nimeni!Cine isi doreste o tara vai de ea?Nimeni!Sunteti prea convinsi ca Basexu al vostru isi va face treaba!Care treaba?Sa ne ruineze pe toti !Habar nu aveti ce ne asteapta,cu Basescu al vostru!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga Latinuleee de vreo cateva zile de cand ai aparut pe aici am incercat sa-ti domolesc tonul autoritar din mesaje....nu am reusit cu nimic ! Acest mesaj este ultimul care mai pune alaturi numele noastre. Nu am folosit in mesajele mele nici o trimitere directa la nume de lideri sau formatiuni politice, nu am folosit expresii triviale....am folosit din plin bogatia de expresii ale limbii romane. Umorul meu a incercat sa nu fie suparator....de asemenea nu m-am adresat decat direct persoanei tale.....nu am scris spre un grup cu inclinatii (probabil) cu aceleaiasi viziune, despre cum se conduce o tara in mileniu lll .....dar se pare.... tu suferi de mania persecutiei si nu ai nici un fel de toleranta fata de "naivitatea" mea. Daca ai urmari lincaul din semnatura ai remarca apoliticul convins din mine. Totusi supunand discutie, cu multi prieteni, tipul tau de mesaj pe internet am luat urmatoarea decizie:-duminica vom intari randurile opozitiei! - sper ca nu am dapasit prea mult asteptarile tale si-ti promit sa nu mai postez alaturea-ti !!

pe.sa. multumim ca ne-ai facut sa stim cu cine votam

Adio !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

... dandor ... multumim pentru ceea ce ai scris ... si cu ingaduinta dvs as indrazni sa desprind o mica concluzie ... dar cu mare semnificatie ... nimic nu mai este important, conteaza doar votul nostru exprimat in mod democratic ... haideti sa dam un vot mic pentru o romanie democrata ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Basescu si-a dat demisia nu pentru ca ar fi corectul mileniului,ci pentru ca era manjit cu toate afacerile...autostrada...flota...si alte inginerii financiare facute cu ocazia "reabilitarii"celor 1000 de cam de drumuri nationale!
pe langa faptul ca acum vad ca e manjit si cu autostrada :) sa presupunem ca era manjit cum spui tu, chiar daca nimeni n-a demonstrat lucru asta. faptul ca si-a dat demisia nu este un punct pozitiv? evident ca pentru voi nu este. este vinovat pentru ceva ce nu a reusit nimeni sa demonstreze... vb de fapte aici nu de speculatii....

 

Apropos...eu nu sunt manjita cu nimic,dar din randurile opozitiei cam vine miros de transpiratie! ::):

sincer, fraza asta mie personal imi spune ca esti membru psd, gresesc? altfel nu vad de ce ai face o precizare si o comparatie intre tine si opozitie :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ii multumesc si eu lui latinu

 

De ce?

Pentru ca prin ceea ce scrie ne face sa fim convinsi si mai tare ca trebuie sa mergem la vot duminica.

Daca nu ar fi scris pe acest forum si membrii PSD atunci multi tineri care privesc aceste mesaje nu sa-ar fi dus la vot duminica. Dar cand vad mesajele trimise de acestia , manipularea de la TV si campania murdara, isi dau seama ca pe 12 decembrie trebuie sa dea un sut celui pe care nu-la doresc in fruntea tarii lor.

 

Mergeti pe 12 decembrie la vot , si tu latinu dar si ceilalti tineri . Votati pe cel care credeti ca va reprezinta interesele. Nu-i lasati pe altii sa voteze si pentru noi.

 

Votati duminica

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Basescu si-a dat demisia nu pentru ca ar fi corectul mileniului,ci pentru ca era manjit cu toate afacerile...autostrada...flota...si alte inginerii financiare facute cu ocazia "reabilitarii"celor 1000 de cam de drumuri nationale!

 

pe langa faptul ca acum vad ca e manjit si cu autostrada :) sa presupunem ca era manjit cum spui tu, chiar daca nimeni n-a demonstrat lucru asta. faptul ca si-a dat demisia nu este un punct pozitiv? evident ca pentru voi nu este. este vinovat pentru ceva ce nu a reusit nimeni sa demonstreze... vb de fapte aici nu de speculatii....

 

Apropos...eu nu sunt manjita cu nimic,dar din randurile opozitiei cam vine miros de transpiratie! ::):
sincer, fraza asta mie personal imi spune ca esti membru psd, gresesc? altfel nu vad de ce ai face o precizare si o comparatie intre tine si opozitie :(

 

DE REA CE SUNT !

:) :twisted: :) :twisted: :) :dee :dee :dee :dee :dee :dee :dee

 

By the way nu sunt membra de partid, dar ma gandesc serios sa ma inscriu in PNTCD, sau Alianta Populara! ::(: ::): ::): ::): ::):

 

CU CIUHANDRU, SAU MILUT INAINTE !!! ::): ::): ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Stiti de ce ma bucur cel mai mult ?Ma bucur ca ati ramas ca un cd!Blocati intr-o anumita gaura de intensitate a sunetului pe care laserul acela de i micron nu-la mai poate citi!Si ca sa mai mearga ii trebuie de regula un scaip!Asta se-ntampla si cu voi !Cand vedeti ca se impotriveste cineva atat de tare in fata Aliantei Dezastru voi incercati cereti argumente ca alceva nu mai aveti de facut!Scaip over!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
!Scaip over!

 

Of, ce m-am saturat de campania asta nenorocita, ca va scoate unora mintile din cap fara rost ! Maturizati-va ... De-abia astept sa treaca si alegerile astea , pentru a ne apuca sa facem curatenie prin sectiunea POLITICA ::): ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
!Scaip over!

 

Of, ce m-am saturat de campania asta nenorocita, ca va scoate unora mintile din cap fara rost ! Maturizati-va ... De-abia astept sa treaca si alegerile astea , pentru a ne apuca sa facem curatenie prin sectiunea POLITICA ::): ::):

 

Nu m-ar mira chiar deloc!Din cate am putut observa, aceasta este noua politica a acestui forum!!!!!!!!!!!! ::): ::): ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
!Scaip over!

 

Of, ce m-am saturat de campania asta nenorocita, ca va scoate unora mintile din cap fara rost ! Maturizati-va ... De-abia astept sa treaca si alegerile astea , pentru a ne apuca sa facem curatenie prin sectiunea POLITICA ::): ::):

 

Nu m-ar mira chiar deloc!Din cate am putut observa, aceasta este noua politica a acestui forum!!!!!!!!!!!! ::): ::): ::):

 

SUBSCRIU ::(: ::(: ::):

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×