Sari la conținut
Forum Roportal
latinu

De ce va vaitati atat?

Postări Recomandate

Ca sa vezi totusi la cate certuri duce politica asta nenorocita... :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:dee  :dee  :dee 

 

mai cu mila ....

 

vezi ca se scrie cu doi de "i" ... ma refeream la treaba cu petardele ::): ::): ::): ::): ::): ::(:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ca sa vezi totusi la cate certuri duce politica asta nenorocita...  :dee

 

Macar de ar rezolva ceva. Cainii latra, caravana trece :) :)

 

citezi din contemporani? :dee

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Prin urmare pentru ca noi vom ramane in urma esti asa nelinistit sa-nteleg... asta da suflet bun  ::):

 

Nu inteleg totusi pe deplin care-i treaba cu "noi" si "voi"! Da, avem pareri diferite dar nu suntem tot romani? Sau numele tau de pe forumul asta vrea sa ascunda faptul ca faci parte din oaresce minoritate. Nu c-ar fi o problema dar esti mult prea inversunat, gata de sacrificii (macar de-ar merita, zau asa!)si mai ai si premonitii... plus ca as vrea si eu sa inteleg ce inseamna "noi" adica "voi" si ce inseamna "voi" adica "noi":) E numai chestiune de politichie?

Probabil ca-n realitate nu ridici ochii din pamant daca te ia cineva la intrebari dar aici esti mare cocos.

Ori poate ca esti un geniu care a ajuns la concluzia ca maleficul izvoraste din abundenta inexplicabila a inoportunei stari de bine iar atunci ai o scuza. 

 

Cu alte cuvinte, poti explica pe intelesul nostru si fara sa te dai cu capul de pereti. :)

 

Sunt convinsa ca de fapt nu meriti atentia pe care ti-am acordat-o, dar mi-am spus ca poate-ar fi bine sa nu te las chiar asa nebagat in seama pentru ca poate te voi avea pe constiinta daca te agiti degeaba si ti se-ntampla mai stiu eu ce nenorocire.

Ce ma bucur sa vad ca imi poarta altcineva de grija cand nu e in stare sa-si poarte singur! Nu fac nici o discriminare intre voi si noi pentru ca nu poate fi vorba de asta!Si in in plus cine a spus ca face vreun sacrificiu?Cu toate astea mie unul imi pare rau ca inca mai asteptati fapte(care in oarecare masura au fost demonstrate)si incercati sa credeti promisiuni!Sa nu ramaneti doar cu ele!Aveti grija sa nu patim cum am patit-o in 1996-2000 cand am crezut ce ne indrugau taranistii si erau o gramada dintre noi care poate nu aveau ce pune pe masa!Apropo, a spune ceea ce gandesti nu inseamna sa te dai cocos;toti avem dreptul la replica!ganditi-va de doua ori inainte de a vota!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
mister latinu... cred ca "voi" (adica noi) suntem indispensabili pentru ca "noi" (adica voi) sa va umpleti pungile si sa aveti la cine rade din ipocrizie. fara noi, voi nu aveti cum sa fiti cei mai tari. fara noi, voi va furati intre voi.

asa ca joc de glezne si lasa pintenii aia de cocos acasa ca oricum vb degeaba si la capitolul argumente as fii dragut cu tine daca ti-as spune ca stai prost.

 

eventual in lipsa de preocupare cand noi "mergem la munte sa mancam conuri si ghinde" poate-ti duci nevasta sa-o verifice sefu'.

 

daca ai ceva de spus si argumentat spune, nu fa doar pe mascariciul pe aici ca-ti faci de ras tagma psd-ista.

Tu de ce argumente ai nevoie?Presupun ca vrei scris negru pe alb!Sau poate o busola ca sa-ti dai seama in ce parte sa te orientezi!Sunt atatea metode de a-ti da seama de polul nord si cel sud...Stii ce?Mai bine ramai tu in ipocrizia ta!Pentru ca eu nu incerc sa-i conving pe cei deja orbiti si care mai vad singura solutie in Basescu!Daca asta e decizia voastra inseamna ca democratia propusa de Basescu vi se pare cea mai buna!Gresiti enorm in privinta asta!Sper sa nu va dati seama prea tarziu!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Draga LATINULE, 

Sa stii ca noi suntem incontinuare bine sanatosi si ne bucuram tare mult cand mai primim cate o scrisoare de la tine. Ultima ta scrisoare ne-a bucurat mult de tot  si am citit-o cu totii, sa  bucurat si tanti si nenea si varu si unchiu...ce sa mai.... toti !

Ce nu am inteles noi nu a mai conteaza, ca noi stim ca tu de mic ai fost mai nastrusnic si mai cu idei.  Sa ai grija de tine si vezi sa nu racesti ca vremea se strica. Vezi de ne scrie ca noi nu prea primim pe aici ziare si vestile de la tine ne-au fost intodeauna calauza. 

Sanatate taica !

Vai dar ce ma mai bucur sa vad asta! In privinta vremii stati linistiti ca nu se strica!M-a invatat pe mine o batranica sa-mi dau seama cum va fi afara! Si mi-a spus si ea ca va fi bine si sa nu ma imbrac gros ca o sa fie prea cald! Si bine pe deasupra! Va salut din mers pe toti de acolo si mi-ar fi placut sa veniti si voi cu mine dar daca nu sunteti obisnuiti cu ascensiunea....bat-o vina!presiunea asta atmosferica...!Nu-i nimic va aduc poze si filme de acolo!Sper sa va placa!Va pup si aveti grija de voi,acolo jos.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Draga LATINULE, 

.

...mai... tu chiar nu ai nici un simt al umorului :?: ::

....tu nu vezi ca toata lumea se amuza pe aici...... ::):

...te crezi vre-un prooroc....esti vre-un Sfantu' Ion......care striga in pustii :?: :?:

....tu ai auzit de PLURIPARTITISM SI OPOZITIE....chiar vrei un partid unic :?: :?: :?:

...vrei un presedinte pe viata :?:

...punem mana de la mana si-ti platim actele de emigrare in CUBA....

Dar te mai rog ceva...laso' mai moale ca sa mai venim si noi pe Roportal sa ne simtim bine , nu doar sa-ti aud ineptiile si frustrarile tale sociale :!: :!: :!:

Se implinesc 15 ani de cand multi de varsta ta au murit ca sa nu mai gandim ca tine....!!!!!!! Nu -ti spun ca esti anacronic...dar fii mai maleabil...nu-ti schimba ideologia dar nu-mi impune "crezul" tau :!:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Draga LATINULE, 

.

...mai... tu chiar nu ai nici un simt al umorului :?: ::

....tu nu vezi ca toata lumea se amuza pe aici...... ::):

...te crezi vre-un prooroc....esti vre-un Sfantu' Ion......care striga in pustii :?: :?:

....tu ai auzit de PLURIPARTITISM SI OPOZITIE....chiar vrei un partid unic :?: :?: :?:

...vrei un presedinte pe viata :?:

...punem mana de la mana si-ti platim actele de emigrare in CUBA....

Dar te mai rog ceva...laso' mai moale ca sa mai venim si noi pe Roportal sa ne simtim bine , nu doar sa-ti aud ineptiile si frustrarile tale sociale :!: :!: :!:

Se implinesc 15 ani de cand multi de varsta ta au murit ca sa nu mai gandim ca tine....!!!!!!! Nu -ti spun ca esti anacronic...dar fii mai maleabil...nu-ti schimba ideologia dar nu-mi impune "crezul" tau :!:

 

Acum pot sa rad si eu!Nu sunt nici prooroc nic Sf Ion!Sunt doar una din vocile pe care voi le incriminati si vreti sa le taiati avantul!Ai facut trimitere la pluripartitism....hmmm....Daca observi, sunt 2 aliante care candideaza iar fiecare din ele si-a ales un reprezentant!Asta inseamna partid unic?Nu am spus ca vreau un presedinte pe viata!Ci vreau unul competent si cu experienta in conducere!Iar dintre cei doi eu il sustin pe Nastase!Nu se compara sub nici o forma !A-i compara pe cei doi inseamna a compara cerul cu pamantul!Nu au nici o legatura!Unul e jos iar celalalt e sus!Unul se plimba cu barca pe lac iar celalalt urca un munte!Ori Nastase nu e marinar.....Poti sa-mi spui cum vrei atat timp cat nu ma sifonezi....Anacronic....eram la inceput de drum atunci,acum 15 ani,lucrurile stau altfel acum!Si nu iti impune nimeni nimic!Parerea ta e doar a ta!Stii problema cu gusturile prea bine...Sa presupunem ca ipoteza este falsa acum trebuie sa demonstram ca este adevarata!Ca in matematica!Si la ce concluzie ajungem?Sau ajungeti?De ce la-ati mai votat in 2000?Ca sa-la schimbati acum?Ca asa le place unora !Ca femeilor!Schimbarea!Atunci cum va puteti numi?

Acum pot sa rad linistit!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×