Sari la conținut
Forum Roportal
latinu

De ce va vaitati atat?

Postări Recomandate

Toata lumea se vaita!Ba in stanga ,ba in dreapta numai asta faceti!La fiecare alegere prezidentiala sau partiala incepeti si va plangeti unul altuia de mila, ca vai ce rau ne-a facut asta ,ca ne-a furat, ca nu e moral ,ca nu respecta poporul roman, ca are avere , ca e mafiot ! Cate motive mai puteti sa gasiti ?Nu va ajunge?Ce nu va ajunge?De asta vreti schimbare la fiecare 4 ani?Ca sa va puteti vaita din nou?Asa o sa faceti intotdeauna?Puneti mana si munciti mai bine nu va mai vaicariti atat!Ca de aia nu aveti!Niste puturosi,lenesi!Asta e poporul roman!Nici dupa ce vi se ofera atatea degeaba nu sunteti multutmiti! Ce vreti mai mult de atat?Vreti salarii mari ca ale lor?Sunteti in stare sa votati un pachet de legi?Stiti voi ca ei stau si dorm! Asta va arata presa?Laude nu primesc deloc cei care au facut atatea pentru voi?Cei care v-au ridicat din gunoiul lasat in urma de cealalta schimbare?Ati uitat de unde au plecat cu tara noastra?De la datorii de care Romania nu-si mai vedea capul!De la faliment!De la saracie!Spuneti ca au saracit tara !Oare chiar asa sa fie?Ce va face sa credeti asta?Ca au case si averi?Le au ca ei muncesc pe bani multi!Veti spune ca pe banii poporului si-au ridicat case!Oare chiar asa sa fie?Ganditi-va si la voi !Cate case aveti de caciula?Trei, patru?Sau inca nu?Vreti alt guvern?Si ce veti primi de la el? Ce-ati primit si acum 8 ani!Asta veti primi!Nu va ganditi ca experienta ar trebui sa primeze in aceste momente?Cascati toti gura in fata mass-mediei! Va plecati capul in fata lor!In fata unor minciuni!Nascociri si alte articole fara de care presa ar muri de foame!Daca nu ar fi acestea multi nu ar mai avea reportofon ,pix si camera!Ci ar avea o sapa sau o lopata cu care sa ingrijeasca pamantul ca de altceva nu sunt buni!

Foarte bine faceti asta!Si peste 4 ani va veti da cu pumnii in cap ca ati facut o alegere proasta ,ca era mai bine cu Nastase,ca avea mai multa experienta!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Latinule, ia ceva calmante sa nu cumva sa pocnesti de-atata inversunare. Mergi o saptamana la munte, numara pan' la 10.. hai ca solutii sunt. Daca astea n-or sa mearga atunci iti mai pot sugera si altele :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
...patetic !!!... si din ...copy/paste

Daca tu zici ca e patetic,asta inseamna ca Basexu al tau ti-a promis marea cu sarea sau cu vaporul,cine stie..poate tu! Cel care ar trebui sa-si revizuiasca mentalitatea!Sau poate cine stie ....esti atat de bun analist politic incat tu iti dai seama ca aburesc....probabil!Sau bat campii...!In fine atac la persoana nu am de gand sa fac....nu sunt fan Basexu si nu pot face ca el ....ca tine....astia sunteti ai lui.....si sunteti irecuperabili!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
!Niste puturosi,lenesi!

 

La cine se refera afirmatia de mai sus ? Nu de alta , dar sa stiu daca e cazul unui BAN sau nu. :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Latinule, ia ceva calmante sa nu cumva sa pocnesti de-atata inversunare. Mergi o saptamana la munte, numara pan' la 10.. hai ca solutii sunt. Daca astea n-or sa mearga atunci iti mai pot sugera si altele :)

Stii cum sta treaba?Cam nasol pentru voi...Sigur veti ramane in urma...dar rau de tot!Ce o sa mai mergeti voi la munte sa mancati conuri si ghinde!Si nu cred ca veti numara doar pana la 10 ci cred ca aproape 1462 de zile pana la urmatoarele alegeri!Sau poate veti avea nevoie si de altceva ,asa ca anuntati-ne daca aveti nevoie de idei!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Prin urmare pentru ca noi vom ramane in urma esti asa nelinistit sa-nteleg... asta da suflet bun ::):

 

Nu inteleg totusi pe deplin care-i treaba cu "noi" si "voi"! Da, avem pareri diferite dar nu suntem tot romani? Sau numele tau de pe forumul asta vrea sa ascunda faptul ca faci parte din oaresce minoritate. Nu c-ar fi o problema dar esti mult prea inversunat, gata de sacrificii (macar de-ar merita, zau asa!)si mai ai si premonitii... plus ca as vrea si eu sa inteleg ce inseamna "noi" adica "voi" si ce inseamna "voi" adica "noi":) E numai chestiune de politichie?

Probabil ca-n realitate nu ridici ochii din pamant daca te ia cineva la intrebari dar aici esti mare cocos.

Ori poate ca esti un geniu care a ajuns la concluzia ca maleficul izvoraste din abundenta inexplicabila a inoportunei stari de bine iar atunci ai o scuza.

 

Cu alte cuvinte, poti explica pe intelesul nostru si fara sa te dai cu capul de pereti. :)

 

Sunt convinsa ca de fapt nu meriti atentia pe care ti-am acordat-o, dar mi-am spus ca poate-ar fi bine sa nu te las chiar asa nebagat in seama pentru ca poate te voi avea pe constiinta daca te agiti degeaba si ti se-ntampla mai stiu eu ce nenorocire.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

mister latinu... cred ca "voi" (adica noi) suntem indispensabili pentru ca "noi" (adica voi) sa va umpleti pungile si sa aveti la cine rade din ipocrizie. fara noi, voi nu aveti cum sa fiti cei mai tari. fara noi, voi va furati intre voi.

asa ca joc de glezne si lasa pintenii aia de cocos acasa ca oricum vb degeaba si la capitolul argumente as fii dragut cu tine daca ti-as spune ca stai prost.

 

eventual in lipsa de preocupare cand noi "mergem la munte sa mancam conuri si ghinde" poate-ti duci nevasta sa-o verifice sefu'.

 

daca ai ceva de spus si argumentat spune, nu fa doar pe mascariciul pe aici ca-ti faci de ras tagma psd-ista.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Draga LATINULE,

Sa stii ca noi suntem incontinuare bine sanatosi si ne bucuram tare mult cand mai primim cate o scrisoare de la tine. Ultima ta scrisoare ne-a bucurat mult de tot si am citit-o cu totii, sa bucurat si tanti si nenea si varu si unchiu...ce sa mai.... toti !

Ce nu am inteles noi nu a mai conteaza, ca noi stim ca tu de mic ai fost mai nastrusnic si mai cu idei. Sa ai grija de tine si vezi sa nu racesti ca vremea se strica. Vezi de ne scrie ca noi nu prea primim pe aici ziare si vestile de la tine ne-au fost intodeauna calauza.

Sanatate taica !

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×