Sari la conținut
Forum Roportal
Crusher

Need an advice quick !

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Ma rog, ai dreptae. Am interpretat gresit. Scuze.

Nu vreau sa ma implic si mai mult. Mi-e frica nu imi va raspunde niciodata la sentimente

si atunci voi fii si mai deceptionat.

Sufar acum ca sa nu sufar mai tarziu.

Si in plus in lume sunt mai multe femei decat barbati, asa ca una sigur mi-e predestinata mie.

:o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Acum a trecut ceva timp, dar tot la ea imi e gandu. Stiu ca suna a telenovela ieftina, dar e adevarat si am nevoie de ajutor urgent.

 

frate, itzi trebuie mai mult tupeu... din mesajul tau reiese ca eshti disperat...du-te peste ea, fa-i complimente, prefa-te ca itzi place ce-i place shi ei, da-i un sfat cand are nevoie de unul...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Parerea mea e ca nu ai nevoie de ea.Nu cred ca ai fost cu ea prea mult timp.Daca eu te intreb daca o iubesti,ce zici?Cauta adanc in sufletul tau si o sa vezi ca nu iubesti.La tine e vorba de mandrie.Ti-a ranit orgoliul masculin.La ce folos sa-ti faci sperante si inima rea?Pt ce?Daca e cu altcineva insemana ca nu te iubeste si nu te vrea pe tine.Nu are rost sa te umilesti degeaba si sa cersesti dragostea cuiva care probabil nu simte nimic pt tine.Sfatul meu este sa-ti traiesti frumoasa varsta de 18 anisori si sa te distrezi cat poti.Lasa problemele inimii pt mai tarziu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu te ajut nu stiu daca ii bine dar mie imi reuseste...trebe mult sa te apropi de ea si sa faci cat mai multe glume fa-o sa fie in largul ei si sa rada mult :crazy: o sa mearga iti zic eu bafta.. :focus:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
frate, itzi trebuie mai mult tupeu... din mesajul tau reiese ca eshti disperat...du-te peste ea, fa-i complimente, prefa-te ca itzi place ce-i place shi ei, da-i un sfat cand are nevoie de unul...

 

 

Ai dreptate..

 

Parerea mea e ca nu ai nevoie de ea.Nu cred ca ai fost cu ea prea mult timp.Daca eu te intreb daca o iubesti,ce zici?Cauta adanc in sufletul tau si o sa vezi ca nu iubesti.La tine e vorba de mandrie.Ti-a ranit orgoliul masculin.La ce folos sa-ti faci sperante si inima rea?Pt ce?Daca e cu altcineva insemana ca nu te iubeste si nu te vrea pe tine.Nu are rost sa te umilesti degeaba si sa cersesti dragostea cuiva care probabil nu simte nimic pt tine.Sfatul meu este sa-ti traiesti frumoasa varsta de 18 anisori si sa te distrezi cat poti.Lasa problemele inimii pt mai tarziu.

 

 

Brova baiete de unde le scoti ar trebuii sa iau ceva ore de la tine :offtopic: dar mai bine ai scoate o carte cu bancuri :think:

Editat de Arny

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Ai dreptate..

Brova baiete de unde le scoti ar trebuii sa iau ceva ore de la tine :doh: dar mai bine ai scoate o carte cu bancuri :P

 

Pot sa te intreb intai cati ani ai?Si te mai intreb odata:esti ungur?Roaga pe cineva sa te ajute sa scrii ca sa pot intelege mesajul. :lol2: Dragoste cu sila nu se poate.Incercam sa-i spun baiatului ca cel mai bine pt sufletelul lui ar fi sa nu-si mai faca sperante pt ca sperantele in astfel de cazuri nu fac altceva decat sa imbolnaveasca inimioara si sa aduca suparare.Parerea mea.Daca nu am dreptate te rog sa ma contrazici cu argumente.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

as avea nevoie de un sfat.eu cu logodnicul meu am fost plecati un an de zile in italia.ne-am intors anul acesta in octombrie,datorita legii impuse de italieni,cu romanii care lucreaza la negru. el s-a intors la sfarsitul lui noiembrie acolo,la tatal lui,pe care si eu il cunosc. acum eu fac un curs de scolarizare de 4 luni, care se va termina in aprilie. ideea acestuia este ca dupa ce iau diploma, sa plec inapoi la el,si cand o fi sa ne intoarcem aici, atunci sa ma angajez. dar...tatal meu spune ca daca in cazul in care imi gasesc ceva de lucru bun aici, mai plec la el ,ce fac?

eu sunt decisa sa merg la el,dar tatal meu? la asta ma gandesc ca e parinte si -mi vrea binele, dar eu nu o sa stau cu el in viata,ci cu sotul meu.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Bogdane, tu te multumesti cu postura de prieten ? Daca n-o iubesti cu adevarat atunci las-o balta acum ca pe urma iti va parea rau. Dar daca chiar tii la ea, femeia in general nu stie ce vrea si trebuie sa instisti pentru a-i arata de fapt ce vrea si anume: pe tine. E ca o cetate in continuu asediu ce pana la urma va ceda. Nu zic s-o bati la cap tot timpul, gandeste-te la ea, crede in dragostea voastra si din cand in cand arata-i ca e iubirea vietii tale, arata-i de fapt ce vrea. Nu incerca s-o silesti sa te iubeasca ci fa-o sa te doreasca.

 

Ely_21, sfatul meu e sa te duci acolo daca baiatul tine la tine.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×