Sari la conținut
Forum Roportal
raindance

Tratament ovule

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Buna tuturor! Mi s-a prescris de catre medicul ginecolog un tratament cu metronidazol si ovule Klion D100, ca sterilizare a tractului inainte de tratamentul propriu zis. Stie cineva daca pot sa administrez cele mentionate mai sus si in timpul menstruatiei ("cura" in sine este de 10 zile, iar in aceasta perioada ar putea interveni "ac :crazy: ea perioada" ) Va multumesc si astept raspunsurile voastre cat mai repede. Sanatate!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Buna tuturor! Mi s-a prescris de catre medicul ginecolog un tratament cu metronidazol si ovule Klion D100, ca sterilizare a tractului inainte de tratamentul propriu zis. Stie cineva daca pot sa administrez cele mentionate mai sus si in timpul menstruatiei ("cura" in sine este de 10 zile, iar in aceasta perioada ar putea interveni "ac :tease: ea perioada" ) Va multumesc si astept raspunsurile voastre cat mai repede. Sanatate!

 

mie mi s'a spus sa nu intrerup tratamentul in timpul menstruatiei...deci foloseste'le linistita!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

si eu am facut tratament cu ovule si poti administra ovulele si in timpul menstruatei dar nu stiu cat isi vor face efectul ca marea majoritate di ovul se va scurge asa ca mai bine fa tratamentul dupa menstruatie.....cel mai bine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si eu am facut tratament cu ovule si poti administra ovulele si in timpul menstruatei dar nu stiu cat isi vor face efectul ca marea majoritate di ovul se va scurge asa ca mai bine fa tratamentul dupa menstruatie.....cel mai bine

si eu am facut acest tratament,,,care mi-a trecut dar a aparut din nou....si l a reluat dupa 2-3 luni...problema e ca acum am administra pastilele metronidazol in acelasi timp cu ovulele klion,,,dar am avut niste simtome neplacute,,,greata...senzatie de voma,lipsa poftei de mancare,balonari...

Intebarea la care va rog sa mi raspunde-ti este daac sa continui tratamentul cu kliom(mai am 5 zile)sau sa-l intrerup..aceste simtome nu prea le mai am...dar balonari da....

Va multumesc si astept raspuns

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Salut! Am si eu o intrebare...Am fost la ginecolog si mi s-a depistat o infectie cu "coc gram +" iar tratamentul meu consta in doxiciclina, flucovim si polygynax(acestea sunt ovulele).Intrebarea mea era daca sunt permise intretinerea reletiilor sexuale pe perioada tratamentului cu ovule? Pe prospectul ovulelor este specificat numai faptul ca nu trebuie sa folosesc prezervativ si spermicide.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

buna..am si eu o prietena care face tratament cu ovule....ei i-a recomandat doctorul pe perioada tratamentului sa nu intretina raporturi sexuale.... ;) dak poti cel mai bine ar fi sa ai rabdare ca ovulele sa-si faca treaba lor si sa scapi de griji...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai in general aceste ovule au cam un efect aiurea asupra prezervativelor s-ar putea sa le cam reduca eficienta, apare o gaurica etc :) , probabil la fel interactioneaza si cu spermicidele. ideea e sa fiti cuminti si sa se trateze si partenerul, ca de multe ori el e omis

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×