Sari la conținut
Forum Roportal
kitty

Ce caine preferati ?

Care vi se pare mai bun ?  

119 membri au votat

  1. 1. Care vi se pare mai bun ?

    • Cainele de rasa
      90
    • Cainele maidanez
      32


Postări Recomandate

Foxterrierii cu parul neted, Jacca Russel terrier si boxerii sunt preferatii mei.

N-as vrea sa generalizez, dar din cate am observat, maidanezii sunt mai afectuosi si mai legati de casa decat cainii de rasa. Poate ca nu-i cazul, dar mie asa mi sa-a parut.

[snapbacca]26328[/snapbacca]

 

si fox-terrierii cu parul sarmos? Eu am avut doi (mai bine zis doua), cea cu parul sarmos era o frumusete, ma tot intreba lumea daca e adevarata sau de jucarie (in poze, ca in rest nu statea un minut) iar cea cu parul neted ere mult mai cuminte.

 

Nici eu nu pot sa votez pentru imi plac toti cainii, indiferent de rasa.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

....iubesc animalele si sper ca visul de a fi candva proprietara unei ferme de dimensiuni mai mici nu va ramane doar o dorinta, nu uitati totusi de unde provin aceste doua adorabile categorii de animale domestice....din salbaticie, sa-au adaptat dea lungul timpului in convietuirea cu omul si cred ca mai mult au involuat decat evoluat...inteligenta lor, aceasta difera de la o situatie la alta, la fel ca personalitatea fiecaruia....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu, dintre toti cainii, prefer 8) :pee

 

Dar ,ca sa nu fiu rea, va spun: inafara de maidanezi, prefer coccaerii si golden retriever :-

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

se spune ca cei de rasa au o anumita prestatie,un plus de superioritate fata de cei maidanezi.cand privesti la unul maidanez zici e e un caine oarecare.dar nu e asa:si acestia sunt inteligenti si devotati stapanilor.mie imi plac corciturile pentru ca am un catel maidanez cu dalmatian,paco pe nume care e foarte dragut

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cainii sunt draguti. Eu nu am unul acasa, ce sa-i faci, nu te poti lupta cu un mamic ce nu vrea animale la apartament...

Foarte foarte dragutel mi se pare huscaey-ul siberian. Si acum vreo saptamana am vazut un patruped foarte interesant, mare si dragut pana peste toate, si extrem de "paros". Si la-am intrebat pe respectivul domn stapanul sau ce rasa e si ma lamuri: Chau Chau. Daca nu se scrie asa, mii de scuze... :o:

Cert e ca mi-a placut la nebunie si mi-ar placea sa am si eu unul (la Chau Chau ma refer) la un moment dat.

Editat de oana*gabriela

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

post-1519-1109089735_thumb.jpgOana, cainele la care te referi tu este un Chow- Chow, singura rasa de caini cu limba albastra (in afara de sar Pei care o au numai cat sunt pui). Ti-am atasat si o poza, sa o admiri, daca-ti place! :o:

 

Asta asa, sa vada lumea ca nu ne bornam numai la pisici :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mi-ar placea sa am un pitbull. Nu-sa cine stie ce "draguti" dar am o slabiciune pentru ei, dar de frumosi mi se par Rotwailler-ii(daca am scris gresit scuzati :o: ).

Urasc in scaimb cainii de rasa mica. Haiosi sunt aia foarte mici (chiuaua-iar am scris cum se aude) era un "exemplar " si pe la mine prin oras.

Si sunt unii caini maidanezi care sunt caiar draguti si prietenosi.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×