Sari la conținut
Forum Roportal
kitty

Ce caine preferati ?

Care vi se pare mai bun ?  

119 membri au votat

  1. 1. Care vi se pare mai bun ?

    • Cainele de rasa
      90
    • Cainele maidanez
      32


Postări Recomandate

Buna caitty,

catelusa mea e un amestec intre maidanez...si unul de rasa..nu ma intreba rasa, ca nu stiu..oricum una care are blana mai lunga si are botul mai alungit decat il au maidanezii. Si eu n-as vrea un alt catel pentru ca ea este cuminte-nici macar nu latra cand ii este foame,ci astepata lnistita pana ii dau eu.In schimb,e fff rea daca intra cineva necunoscut in curte :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu prea conteaza daca este de rasa sau nu, insa pot spune ca am o slabiciune pentru labradori si rottweileri... :) :) :)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu pot vota nimic, pentru ca mie imi plac cainii, nu conteaza ca-i de rasa sau maidanez. Eu personal am un si-tu, care este bucuria mea, sufletelul meu mic si drag care imi doarme in brate, care..nu am cuvinte sa va spun cata bucurie imi aduce.

Si sunt convinsa ca daca aveam un maidanez, care sa-mi ofere atata dragoste cat imi ofera catelusa mea, la-as iubi la fel.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Eu nu am votat pentru ca am 2 caini :

-unul maidanez

-unul de rasa (dalmatian)

Ambi sunt super draguti !

:)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Foxterrierii cu parul neted, Jacca Russel terrier si boxerii sunt preferatii mei.

N-as vrea sa generalizez, dar din cate am observat, maidanezii sunt mai afectuosi si mai legati de casa decat cainii de rasa. Poate ca nu-i cazul, dar mie asa mi sa-a parut.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

imi plac cainii de talie mare si prefer doua rase DOG GERMAN si OGAR AFGAN. dar zob are dreptate cand zice ca "... din cate am observat, maidanezii sunt mai afectuosi si mai legati de casa decat cainii de rasa..."

Editat de dorinand

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×