Sari la conținut
Forum Roportal
RHS

PHP, ShoutBox, Poll si Forum

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Am si eu cateva intrebari daca este posibil...De la varsta de 14 ani am avut primul site, normal 2 poze cu un link numit Despre mine si alea alea, la asl pls ca la varsta aceea...acuma de cativa ani mam pus mai serios si am invatat html-ul, ma descurc sa fac un site de la a la z si un site bun, fara erori si distractiv, cu grafica destul de frumoasa...dar vreau mai mult. Acuma cateva luni mi-a venit boala asta cu PHP-ul, ShoutBox, Poll, Statistici pt site si Forum...si trebuie sa le invat....Am nevoi de voi adica de la voi am nevoie de ajutor: 1. vreau sa stiu un site care iti ofera domeniu gratis pe care poti pune php 2. vreau sa stiu de unde pot downloada ShoutBox, Poll, Satistici si Forum pt site, toate acestea personale sa fie gazduite de siteul meu 3. Vreau sa mai stiu cum pot sa fac tot in php ca vizitatorii siteului sa intre pe el si sa se poata inregistra ca sa poata beneficia de download sau altele pe site si ca userul si parola sa le fie trimisa automat in e-mail... 4. Cum se lucreaza cu PHP-ul asta, ce programe trebuie sa folosesc, unde le gasesc si cum pot vizualiza lucrarea in php pe un PC fara internet cu ce browsere?

AM MARE MARE NEVOIE DE VOI SI SPER SA MA AJUTATI!!! VA MULTUMESC

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am si eu cateva intrebari daca este posibil...De la varsta de 14 ani am avut primul site, normal 2 poze cu un link numit Despre mine si alea alea, la asl pls ca la varsta aceea...acuma de cativa ani mam pus mai serios si am invatat html-ul, ma descurc sa fac un site de la a la z si un site bun, fara erori si distractiv, cu grafica destul de frumoasa...dar vreau mai mult. Acuma cateva luni mi-a venit boala asta cu PHP-ul, ShoutBox, Poll, Statistici pt site si Forum...si trebuie sa le invat....Am nevoi de voi adica de la voi am nevoie de ajutor: 1. vreau sa stiu un site care iti ofera domeniu gratis pe care poti pune php 2. vreau sa stiu de unde pot downloada ShoutBox, Poll, Satistici si Forum pt site, toate acestea personale sa fie gazduite de siteul meu 3. Vreau sa mai stiu cum pot sa fac tot in php ca vizitatorii siteului sa intre pe el si sa se poata inregistra ca sa poata beneficia de download sau altele pe site si ca userul si parola sa le fie trimisa automat in e-mail... 4. Cum se lucreaza cu PHP-ul asta, ce programe trebuie sa folosesc, unde le gasesc si cum pot vizualiza lucrarea in php pe un PC fara internet cu ce browsere?

AM MARE MARE NEVOIE DE VOI SI SPER SA MA AJUTATI!!! VA MULTUMESC

1. www.xhost.ro sau www.lx.ro sau cel mai bine un search pe google cu free hosting si o sa gasesti garla.

2.forum cel mai folosit ar fi phpbb dar mie nu imi place. Exista unul care mi epersonal imi place mai mult si are integrat si shoutbox si polluri si statistici. Il gasesti aici

3 -4.Cauta pe google si instaleaza-ti xampp. Contine server de php si mysql si iti recomand sa faci niste tutoriale de php. Forumul poti sa-l instalezi si fara cunostiinte dar ca sa faci restul cam trebuie sa stii ceva. Poti sa mai citesti si de pe www.w3schools.com

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Mersi mult! Nu de alta dar am vazut o mie de siteuri, toti copii au siteuri cu shoutbox...am gasit si eu www.myshoutbox.com dar e o tiganie, eu vreau ceva sa fie incorporat intemplateul meu la fel si Statisticile alea ce zic cati sunt on-line pe site cati vizitatori ai....si la fel si poll-ul. Am gasit si un site care iti da gratis fisierele si php ala dar ... nu le pot vizualiza....si php-ul nu e ca html-ul e mai greoi..

Si e greu de combinat php-ul cu html-ul?

Pt a oferii vizitatorilor un user pe site de ce am nevoie?? Stiu ca acuma va disper cu intrebariile dar sunt tare curios si nu are cine sa ma ajute :lazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Mersi mult! Nu de alta dar am vazut o mie de siteuri, toti copii au siteuri cu shoutbox...am gasit si eu www.myshoutbox.com dar e o tiganie, eu vreau ceva sa fie incorporat intemplateul meu la fel si Statisticile alea ce zic cati sunt on-line pe site cati vizitatori ai....si la fel si poll-ul. Am gasit si un site care iti da gratis fisierele si php ala dar ... nu le pot vizualiza....si php-ul nu e ca html-ul e mai greoi..

Si e greu de combinat php-ul cu html-ul?

Pt a oferii vizitatorilor un user pe site de ce am nevoie?? Stiu ca acuma va disper cu intrebariile dar sunt tare curios si nu are cine sa ma ajute :P

 

Tu pune-te si invata chestiile de baza la php si mysql. Intra pe site-ul ala ce ti l-am recomandat si pune-te pe facut tutoriale si mai cauta si altele daca nu esti multumit de ce e acolo. Dupa ce o sa stii cat de cat cu ce se mananca sunt sanse mari sa nu mai revii sa pui intrebarea. Daca totusi revi iti spun. :lazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

:lazy: O ultima chestie pe ziua de azi si apoi opresc netu si pun burta pe php :P ca sa fac un site ca elsiea.ro de ce am nevoie??? Iti multumesc frumos ;)

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:lazy: O ultima chestie pe ziua de azi si apoi opresc netu si pun burta pe php :P ca sa fac un site ca elsiea.ro de ce am nevoie??? Iti multumesc frumos ;)

 

naza de date in mysql si o gramada de cod in php.

Ca sa-ti raspund la intrebarea dintr-un post anterior. Greutatea in a invata php depinde de cunostiintele pe care le ai in programare in geeral si de afinitatea ta pt a invata un limbaj de programare(aici scripting de fapt).

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Cred ca te dezamagesc...sa mor de mai inteleg ceva :crazy:( am incercat sa fac upload pe xhost cu forumuri si shoutbox-uri direct facute oferite gratuit...si nimic, nu merge unu...folosesti yahoo messenger? asi dori sa ma ajuti tu daca poti si ai timp...eu nu stiu ce sa mai fac..imi vine sa ma si dau batut :good:( si imi pare rau de tot pt ca PHP-ul ofera o gramada de chestii tari...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Cred ca te dezamagesc...sa mor de mai inteleg ceva :crazy:( am incercat sa fac upload pe xhost cu forumuri si shoutbox-uri direct facute oferite gratuit...si nimic, nu merge unu...folosesti yahoo messenger? asi dori sa ma ajuti tu daca poti si ai timp...eu nu stiu ce sa mai fac..imi vine sa ma si dau batut :good:( si imi pare rau de tot pt ca PHP-ul ofera o gramada de chestii tari...

Ai citit ca trebuie sa le instalezi? Ti-am zis ca intai ar trebui sa intelegi cu ce se mananca php-ul si mysql-ul, dar nu m-ai crezut.

In plus citeste tot ce scrie pe pagina de pe care ai luat forumul. Iti zice pas cu pas cum sa-l instalezi. In plus xhostu ti-a trimis un mail cu numele bazei tale de date pe care trebuie sa o treci in formularul de instalare al forumului.

Trebuie sa ai rabdare si ambitie. Altfel.... Si eu ma enervam la inceput ca nu imi ieseau chestiile dar dupa ce am mai citit si eu in stanga si indreapta putin m-am prins.

 

 

Stii vre-un limbaj de programare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ma am bine de tot cu html-ul si javascript dar neah acuma mam cam plictisit de ele....Putem vb pe messenger?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×