Sari la conținut
Forum Roportal
ellla

Cum e in Spania?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

buna, Ellla,

 

Eu traiesc in Spania de acum 7 ani. Inainte era mai usor de gasit un loc de munca. Acum sunt mult mai multi emigranti de toate nationalitatile si este un pic mai dificil. Daca cunosti pe cineva care te poate ajuta la inceput.........ai pute veni, daca nu, aici din pacate, nimeni nu ajuta pe nimeni. Eu mi-am deschis drum singura si nu mi-a fost usor. Aum, multumesc lui dumnezeu, nu ma plang.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
avem romani pe forum care ne pot povesti cu me in Spania la munca?

 

Daca vrei sa stii cum e la capsuni contacteaza ma pe PM. :lazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
buna, Ellla,

 

Eu traiesc in Spania de acum 7 ani. Inainte era mai usor de gasit un loc de munca. Acum sunt mult mai multi emigranti de toate nationalitatile si este un pic mai dificil. Daca cunosti pe cineva care te poate ajuta la inceput.........ai pute veni, daca nu, aici din pacate, nimeni nu ajuta pe nimeni. Eu mi-am deschis drum singura si nu mi-a fost usor. Aum, multumesc lui dumnezeu, nu ma plang.

 

merci ceci :drag: dar as vrea sa stiu mai multe

 

var-mea mi-a povestit ca a fost in spania in vizita si spaniolii i se para porci ... o fi civilizatia lor mai groteasca decat a noastra, la romani? greu de crezut

 

esti casatorita acolo sau ti-ai adus familia ? :crazy:

 

pupici

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Buna Ellla,

 

Eu am avut noroc. Am cunoscut lume cinstita, sigur ca ai ca si la noi...oamani si oameni....dar nu sunt porci. Este adevarat que este alta cultura, alt mod de viata, alte conceptii, dar nimic din ceea ce noua nu ne-ar place sa traim. Concedii, calatorii, oterasa sou restaurant sfarsiturile de saptamana......

Si ca sa-ti raspund la ultima intrbare, nu sunt casatorita. De acum un an si jumatate am cu mine familia, mama, tata si bunica. Unchiul si familia care traiesc si ei in Madrid, si un var in Gandia.

Daca vrei sa stii mai mult, intraba-ma si eu iti raspund.

 

Alti pupici.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×