Sari la conținut
Forum Roportal
Marlboro

Se casatoresc rom

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

si cum zic mai ardelenii la germani nu sasi?? :crazy:

Te asigur ca ardelenii nu le zic la germani sasi.Ardelenii le zic tot germani :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
si cum zic mai ardelenii la germani nu sasi?? :crazy:

asa am dedus si eu din context, dar daca olga cunoaste asa de bine elvetia ar fi trebuit totusi sa-i zica de aia de peste sarine ...ca asa pricepeam cu totii, igen, lauraven ?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Nu ma baga pe mine in oala, ca nu sunt interesata, cat despre sampanie, votka, icre si alte minuni nu pomeni ca nu servesc. :good: . Prefer sa raman pe dinafara :crazy:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Elvetia saseasca ?? :drag:

ce-i aia olgo ? pe ce limba gavaresti matalutza acolo ?

eu stiam de elvetia germana,

 

 

Da, asa se cheama oficial partea germana al elvetiei ca nu este limba pur germana vorbit acolo si de asta te-ai convins si tu deja !!! Tu nu poti vorbi si pe alt ton ??? Nu-mi plac expresiile de "matalutza" ca nusint din mahala, Olga ajunge sa mi te adresezi, e si mai scurt cuvint.

 

 

Eu consider cine incepe un topic nou, se si descrie in ea un pic !!! nimic ofesiv sau chiar asa de batrina e elvetianca ???? si urita !!! si miroase a vacuta ???? ca sa fiu si eu sarcastica !!!!

 

Vreau doar sa fiu in limita topicului !!! Daca fetele se marita cu foarte batrini si ultra bogati, atunci de ce nu si barbatii sexy romani isi aleg partneri la fel din occident, doar pentru acel pasaport cu o cruce alba pe ea !!! si o bucata de branza, ca bani nu prea-ti da cucoana din economiile stramosilor.

 

Poate pantalonii plin de petece de 1000 de ani vechi care deja sta si in picioare singur .....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Am lucrat la Zurich cu o elvetianca mai batrina decat sotul ei italian cu vreo 20 de ani.

 

Ea urita foc si zgarzita din cale afara, el s-a imbogatit ca mereu lucra sa n-o vada pe ea !!!

 

Au avut un baiat pe care l-au facut avocat.

 

El si-a facut un garaj si cand avea timp ducea marfa in Orient cu TIR-ul sa fie pe teren.

Ea avea 3 job-uri, una era voluntariat la Stat pentru refugiati in timpul ei liber sa nu-l vada pe el !!!

 

Odata mi-a povestit ca mereu gaseste oase de la friptura in cosul de gunoi cand ea a lasat doar supa de fulgi de ovaz cu praz si cartofi pentru pranz !!! si patul este zilnic deranjat ca ea pune semne !!!

 

Ea nu voia TV-set ca doar un canal poate sa vada deodata si nu conteaza in ce culoare se transmite !!!

 

La 8 seara era in pat !!! Nu se urca intr-un vehicol, ca-i era frica sa intirzie !!!

A spus ca o singura data a luat tramvaiul si atunci a intirziat !!!

 

Mergea pe jos si pe scurtatura pe sub munte ca era de acolo si cunostea toate cararile !!!

 

Avea oftica pe straini ca vor moda si noutati !!! nu mai poarta lana ci nylon, nu calca lenjeria de pat din Damasc ci cumpara ce nu se sifoneaza, etc.

 

Am avut multe discutii ce ea, amicale si nu prea ca ea exagera cu conceptiile ei de 1000 de ani despre viata.

 

Nu critic elvertia, doar despre cele traite pe acolo scriu cu 30 de ani in urma intimplate.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
:doh: Eu m-am casatorit din dragoste :ok:

de...tara ? :blink:

 

Am lucrat la Zurich cu o elvetianca mai batrina decat sotul ei italian cu vreo 20 de ani.

 

Ea urita foc si zgarzita din cale afara, el s-a imbogatit ca mereu lucra sa n-o vada pe ea !!!

 

Au avut un baiat pe care l-au facut avocat.

 

El si-a facut un garaj si cand avea timp ducea marfa in Orient cu TIR-ul sa fie pe teren.

Ea avea 3 job-uri, una era voluntariat la Stat pentru refugiati in timpul ei liber sa nu-l vada pe el !!!

 

Odata mi-a povestit ca mereu gaseste oase de la friptura in cosul de gunoi cand ea a lasat doar supa de fulgi de ovaz cu praz si cartofi pentru pranz !!! si patul este zilnic deranjat ca ea pune semne !!!

 

Ea nu voia TV-set ca doar un canal poate sa vada deodata si nu conteaza in ce culoare se transmite !!!

 

La 8 seara era in pat !!! Nu se urca intr-un vehicol, ca-i era frica sa intirzie !!!

A spus ca o singura data a luat tramvaiul si atunci a intirziat !!!

 

Mergea pe jos si pe scurtatura pe sub munte ca era de acolo si cunostea toate cararile !!!

 

Avea oftica pe straini ca vor moda si noutati !!! nu mai poarta lana ci nylon, nu calca lenjeria de pat din Damasc ci cumpara ce nu se sifoneaza, etc.

 

Am avut multe discutii ce ea, amicale si nu prea ca ea exagera cu conceptiile ei de 1000 de ani despre viata.

 

Nu critic elvertia, doar despre cele traite pe acolo scriu cu 30 de ani in urma intimplate.

 

bine c-ai scres ceea ce-ai scris la sf

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

" daca o faceam din dragoste de...tara, ramaneam acolo unde m-a facut muma "

 

Vezi tu, te cam grabesti cu replicile, concluziile si ..altele :D

Eu n-am precizat de care tara e vorba. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Vezi tu, te cam grabesti cu replicile, concluziile si ..altele :D

Eu n-am precizat de care tara e vorba. :yahoo:

Poate trebuia sa o faci atunci cand ai pus intrebarea. Si afla ca dragostea pentru tara in care a aflu nu ar reusi sa ma tina aici mai mult de un concediu de 2 saptamani. :yahoo:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×