Sari la conținut
Forum Roportal
deea_s

Certurile dintre parinti si copii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

staty linistiti ca nu ma bate sau sa ma maltrateze sau sa ma injure!!!!doar ma enerveaza ca e invechit si nu ma lasa si p mn sa ma duc p undeva!!!"ca ter sa fuk curat"Stati lin!!!! :blink: !!!!El face asa dar e curat in casa dar cred ca ii place lui sa ma tachineze p mn:D:D:D:D:d

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
staty linistiti ca nu ma bate sau sa ma maltrateze sau sa ma injure!!!!doar ma enerveaza ca e invechit si nu ma lasa si p mn sa ma duc p undeva!!!"ca ter sa fuk curat"Stati lin!!!! :P !!!!El face asa dar e curat in casa dar cred ca ii place lui sa ma tachineze p mn:D:D:D:D:d

Am o bogata experienta de viata,am si eu o fata si te inteleg.

Daca vrei sa discutam scrie-mi o adresa si te voi cauta eu.

Pe Yahoo Messenger sau Skype putem chiar sa vorbim .

Si eu am trecut prin asta si copiii mei au trecut;nu este o tragedie,totul se rezolva cu rabdare si diplomatie!

Cei de varsta apropiata nu cred ca-ti pot da cele mai bune sfaturi,ei fiind prea preocupati de cazul lor(toti am facut greseala se ne consideram o exceptie) :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca asta e problema cea mare...atunci eu zic sa nu te agiti prea tare de acum...conflictul asta va mai exista intre voi...si cand vei fi mai maricica :P ...depinde doar unde vrei tu acum sa iesi si nu te lasa?...la ....sanius? :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Habar n-am cati ani ai, da' las-o naibii de treaba!

Daca ai varsta lu' tatane-meu, atunci baga-ti camasa-n pantaloni, pune-ti cureaua la loc si lasa "spankuielile" verbale pe mai tarziu!

Fata are 22 de ani, are nevoie INCA de cuvinte parintesti, nu tre' s-o iei de dupa ceafa cu coltii si s-o scuturi pana o lasi fara suflare.

Calm down, boy!

mersii :blink: ..dar las ca mai bine ma retrag eu dacad omnu se simte lezat asa tare de mine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Am simtit nevoia sa subliniez :blink:

 

 

 

 

Lasa, bucura-te ca esti in romania, si poti sa iti ineci grijile in alcool... Chiar si la 13 ani... Cel putin io la varsta ta puteam cumpara de la orice magazin, si nu cred ca s-au schimbat mult de atunci lucrurile.... :)

 

Cat despre tatal tau, lasa ca nu tre el sa stie ca dai banii pe tampoane...

 

JENANT :P

 

Scumpa mea......odata, cand tatal tau incepe sa iti tina morala spune-i ca il iubesti (pentru oamenii normali e un cuvant magic) si ca-ti pare rau daca uneori nu-i poti fi pe plac. Spune-i ca ti-ai dori sa te inteleaga si sa fie mai atent la ceea ce simti tu, spune-i ca ti-e dor de mama ta si ca ai nevoie de sprijinul lui, nu de certuri......

 

 

Iar pe forum.......ignora mesajele pe care nu le "intelegi" pe deplin.......... :good:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu ma certam si cu tata si cu mama ... cu amandoi ... se aliau impotriva mea .. sau cel putin asa vedeam eu :P ..Plangeam si credeam ca sunt cei mai rai parinti posibili.... nu ieseam afara cu zilele... Nu vedeam decat scoala, meditatii, acasa.... Si tin minte ca imi dadeau 10 mii lei la 3 zile :blink: pe care normal ca ii cheltuiam pe tigari :) La varsta ta toate fetele dramatizeaza

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
OFFFFF!!!!Iarasi m-am cerrtat cu tata...normal ca intodeauna...El niciodata nu ma intelege...cu toate ca zice ca el ne e ca si un "prieten"...Nu se prea vede...daca ar fi fost intredevar ca un prieten nu ar fi facut asa... :P :x: !!!!!Chiar ma enerveaza....ma scoate din minti :P !!!!E cel mai enevant om dupa paman.......E cel mai invechit tata din lume....E l zice ca o sa plecam undeva doar atunci cand o sa fim pe salariul nostru!!!!!!!!Si el vorbeste ca l a18 ani a plwcat de acasa...A fugit intr-un Cuvant....Si la 12 ani s-a apucat de fumat...La fel ca toti frati si surorile lui!!!!!A inceput sa fie chiar nasol!!!Mama a murit in urma cu 9 luni!!!!!Cum as putea eu sa ii zic.."Tata...sti...mia venit!!!dami bani sa imi iau tampoane"....Nu as putea.....vreau sa imi dati sfaturi...am si eu nevoie de cineva care sa ma sprijine moral!!!!Ma-i nimeni nu ma poate ajuta si pentru ca nu am cerut ajutor!!!insa acum ma-m gandit ca asta ar fi mai bine!!!si ap sigur o sa incep sa scriu aici zilnic ca am sa raman in camera mea inca vreo 15 ani de acum in cole!!!pntru ca am doar 13 ani!!sI O SA MA IA DE AICI O SA ARAT CAM ASA!!! :o: :crazy: :inlove: sI CAM ASA ARAT yo cu tata... :dance2: :P :roll: offffffffff!!!!!!id meu este:mikutza_4all_2007 e de yahoo!!!!Pana data viitoare!!va popic!!!

Dar ce are?

Cerei linistita bani de tampoane.

E om mare, stie foarte bine cum sta treaba.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
OFFFFF!!!!Iarasi m-am cerrtat cu tata...normal ca intodeauna...El niciodata nu ma intelege...

Ascultă-l pe tatăl tău. Ţi-o spune lupini, care p

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Asta e lupta intre generatii....fiecare s-a certat cu parintii mai mult s-au mai putin pe diverse teme...Esti micuta, chiar daca nu-ti place sa ti se spuna asta, dar va trece...astepta sa mai cresti si ascuta-l pe tatal tau ca nu-ti vrea raul....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×