Sari la conținut
Forum Roportal
deea_s

Certurile dintre parinti si copii

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Sa fie oare grija mea exagerata de a nu-i deranja pe altii si de fapt, ar trebui sa-l las sa faca ce vrea el , indiferent de locul in care ne aflam,in ideea ca va creste si lucrurile astea vor inceta de la sine ? Voi cum faceti cind iesiti cu copii in locuri de oameni mari ?

 

 

Si eu m-am gandit sa-l las sa se manifeste, bine, nu in cazul cand face chestii lipsite de bun simt, sa-l las sa alerge prin restaurant daca suntem acolo sau alte chestii de genul asta(nu-mi mai vine in minte niciuna), dar mereu ma gandesc ca-i deranjeaza pe ceilalti si oamenii din jur vor spune ca acel copil are o mama care nu stie sa-l educa si care pentru comoditatea ei il lasa sa faca ce vrea. Cum sa procedam oare?

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Pentru Classic Alina : chestia cu tabelul o sa vezi ca mai tine 1 an , doi ( asa am facut si eu cind avea fiul meu 4-5 ani, ii dadeam buline rosii la fapte rele si galbene la fapte bune ! ) dupa aceea , doi bani nu mai dadea pe tabel ! Pe la 5 ani, am renuntat , ca facea o boroboata , ii dadeam bulina rosie , si dupa aceea lua cirpa si stergea praful si imi spunea sa ii dau o bulina galbena pentru fapta lui buna , in asa fel ca la sfirsitul zilei avea mai multe galbene decit rosii ! Se va smecheri si n-o sa mai tina !

Daca tehnica este aplicata corect poate tine pana la 9 anii ...

Eu stiu pentru ca fata de 9 anii face ea tabelele pentru ceilaltii copii, impreuna cu mine stabileste premiile ...

Multa rabdare .

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Egal ce varsta ai, pentru parinti vei fi mereu un copil. :spiteful: Si la noi in casa legatura dintre mama si copii a fost ceva de genul Eu- sef, tu- sa-ti ti gura! :o: Eu cu mama n-am avut o relatie bazata pe incredere, sau cum aveau unele prietene care puteau vorbi verzi si uscate cu mamele lor. Eu m-am ascuns mereu de mama, pentru ca daca ii spuneam vreun secret, ma asculta, imi dadea sfaturi , dar peste cateva zile sigur denatura secretul meu si imi scotea ochii cu ceva :) . Asa ca am renuntat sa ii mai impartasesc secretele mele. De mic copil, cand ma jucam cu papusile si visam la momentul in care voi avea proprii mei copii mi-am propus sa fiu o altfel de mama decat a mea. Sper ca am reusit! :friends: 0

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

OFFFFF!!!!Iarasi m-am cerrtat cu tata...normal ca intodeauna...El niciodata nu ma intelege...cu toate ca zice ca el ne e ca si un "prieten"...Nu se prea vede...daca ar fi fost intredevar ca un prieten nu ar fi facut asa... :o: 8) !!!!!Chiar ma enerveaza....ma scoate din minti :o: !!!!E cel mai enevant om dupa paman.......E cel mai invechit tata din lume....E l zice ca o sa plecam undeva doar atunci cand o sa fim pe salariul nostru!!!!!!!!Si el vorbeste ca l a18 ani a plwcat de acasa...A fugit intr-un Cuvant....Si la 12 ani s-a apucat de fumat...La fel ca toti frati si surorile lui!!!!!A inceput sa fie chiar nasol!!!Mama a murit in urma cu 9 luni!!!!!Cum as putea eu sa ii zic.."Tata...sti...mia venit!!!dami bani sa imi iau tampoane"....Nu as putea.....vreau sa imi dati sfaturi...am si eu nevoie de cineva care sa ma sprijine moral!!!!Ma-i nimeni nu ma poate ajuta si pentru ca nu am cerut ajutor!!!insa acum ma-m gandit ca asta ar fi mai bine!!!si ap sigur o sa incep sa scriu aici zilnic ca am sa raman in camera mea inca vreo 15 ani de acum in cole!!!pntru ca am doar 13 ani!!sI O SA MA IA DE AICI O SA ARAT CAM ASA!!! :hi: :) :P sI CAM ASA ARAT yo cu tata... :blink: :o: :good: offffffffff!!!!!!id meu este:mikutza_4all_2007 e de yahoo!!!!Pana data viitoare!!va popic!!!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

certuri cu tatal meu am avut si parte cat sa ma satur da eu zic sa incerci sa il ignori si sa zici ca el si sa faci ca tine ca eu asa am facut si cat de cat am trecut peste probleme

 

in rest iti urez numai nimai bine

 

 

daca vrei sa vb cu cineva da-mi accept la mess

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
certuri cu tatal meu am avut si parte cat sa ma satur da eu zic sa incerci sa il ignori si sa zici ca el si sa faci ca tine ca eu asa am facut si cat de cat am trecut peste probleme

Numai că astăzi ai destule probleme la mansardă, pe care ea nu le are

Editat de harald

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai iti zic eu ca cu astfel de oameni nu prea ai ce discuta...

Păi, şi tu crezi că tu eşti persoana cu care se poate discuta?

C

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Creează un cont sau autentifică-te pentru a adăuga comentariu

Trebuie să fi un membru pentru a putea lăsa un comentariu.

Creează un cont

Înregistrează-te pentru un nou cont în comunitatea nostră. Este simplu!

Înregistrează un nou cont

Autentificare

Ai deja un cont? Autentifică-te aici.

Autentifică-te acum

×