Sari la conținut
Forum Roportal
master_mind

Excitatia la barbat si la femei. Diferente ?

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Studiile recente arata ca nu :o: .

 

Comparand excitatia sexuala a barbatilor si a femeilor, am vazut ca nu e nici o diferenta intre timpul care este necesar unui barbat tanar, sanatos sa ajunga la nivelul maxim de excitare fata de o femeie,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

pai din cate mi-am dat seama simtomele sunt aceleasi, poate factorii declansatori difera...femeia de fond emotional si barbatul pe fond vizual/fizic

Editat de ellla

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
pai din cate mi-am dat seama simtomele sunt aceleasi, poate factorii declansatori difera...femeia de fond emotional si barbatul pe fond vizual/fizic

era vorba de timp/perioada care trece pana sa fie ajuns la excitatia maxima barbatul si implicit femeia ; pentru ca un mit zice cum ca femeile se excita mai greu , personal subscriu la acest studiu :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Studiile recente arata ca nu :o: .

 

Comparand excitatia sexuala a barbatilor si a femeilor, am vazut ca nu e nici o diferenta intre timpul care este necesar unui barbat tanar, sanatos sa ajunga la nivelul maxim de excitare fata de o femeie,

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

aaaaaaaaaaaaaaa

 

dar stii care e diferenta? emotionalul il exciti mai greu si fizicul mai usor pt ca problema e la CREIER... creierul femeilor e mai evoluat decat al barbatilor, femeilor le vine mai usor decat barbatilor sa stie/afle cum sa excite ...

Editat de ellla

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
era vorba de timp/perioada care trece pana sa fie ajuns la excitatia maxima barbatul si implicit femeia ; pentru ca un mit zice cum ca femeile se excita mai greu , personal subscriu la acest studiu :o:

dani, nu poti sa generalizezi. fiecare om reactioneaza in felul sau si diferit si in functie de partener. poti ajunge la excitatie aproape instantaneu sau in jumatate de ora, in functie de mai multi factori. chiar si cu acelasi partener uneori. :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
dani, nu poti sa generalizezi. fiecare om reactioneaza in felul sau si diferit si in functie de partener. poti ajunge la excitatie aproape instantaneu sau in jumatate de ora, in functie de mai multi factori. chiar si cu acelasi partener uneori. :o:

nu se vorbeste de exceptii se vb despre o medie . :crazy: ..fug ca am ceva treaba

 

Off topic : cum e la scoala ?

 

:stars:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

de-aia se recomanda relatiile cu ceva diferenta de varsta, ca sa fie pe egal

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
nu se vorbeste de exceptii se vb despre o medie . :o: ..fug ca am ceva treaba

 

Off topic : cum e la scoala ?

 

:crazy:

iar eu consider ca in medie reactionam diferit de la caz la caz. dar fie cum zici tu :o:

:stars: super :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
aaaaaaaaaaaaaaa

 

dar stii care e diferenta? emotionalul il exciti mai greu si fizicul mai usor pt ca problema e la CREIER... creierul femeilor e mai evoluat decat al barbatilor, femeilor le vine mai usor decat barbatilor sa stie/afle cum sa excite ...

 

mah sa fie ... dar o femeie poate umbla asa excitata tot timpul ca un barbat :stars:

eu sunt excitat non-stop

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×