Sari la conținut
Forum Roportal
qusay

comportamente aberante

Evaluează acest topic

Postări Recomandate

Poate nu e foarte inspirat ca l-am pus la Dragoste dar m-am gandit ca ar putea avea legatura pana la urma.

Ideea era sa identificam gesturi, atitudini, expresiii ciudate si aberate pe care le fac atat barbatii cat si femeile dar care de cele mia multe ori nu sunt condamnate pt ca au devenit uzuale.

De exemplu multe femei au trait experiente trsite in autobuzele aglomerate, simtindu-se pipaite, impunse, ighesuite sau murdarite de cate un barbat smintit si nestapanit. Stiti despre ce vorbesc. Ei bine, sotul meu acum a flat ca mult efete si femei erau hartuite astfel. Acesta r fi un comportament aberant intrat in uzantele aglomeratiei. Pe care nu-l prea reclama femeile. Poate tocmai de aceea se cred indreptatite sa-i bag epe barbati in aceasi oala a epitetelor rusinoase.

Dar sunt mutle situatiisau gesturi sau atitudini nepotrivite cu care ne-am obisnuit insa nu lereclamam dar le asimilam vietii noastre si ne modelam atitudinea si in functei de ele. Nu stiu, femeile isterice care fac crize din nimic, barbatii cheflii sau agresivi... zic

Daca e inutil topicul rog inchiderea lui.

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

un comportament aberant mi se pare al unui om care da sperante intr-un plan viitural si apoi se face ca ploua .......... si revina iar cand ii convine

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
un comportament aberant mi se pare al unui om care da sperante intr-un plan viitural si apoi se face ca ploua .......... si revina iar cand ii convine

asta seamana un pic cu legea cererii si a ofertei la bursa.

Nu asta

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

da, ma plictisesc si nici nu mai am chef de risc deocamdata ma retrag sa-mi ling ranile

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Ideea era ca am ajuns sa acceptam atat de mutl devierile de tot felul incat este cu adevarat eroic sa reusesti pastrarea rezonabilitatii, luciditatii si firescului. De exemplu vestimentatia poate deveni o arma de hartuire pentru unele doamne. Functia da unui barbat curaj in intimidarea colegilor sau colegelor. Dar le consideram deja normale si ne-am dezvoltat si noi mecanisme de rezistenta la ele. Cu ce costuri pt noi insine?!

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×