Sari la conținut
Forum Roportal
levi22

Daca nu beau Pepsi ma doare capul

Postări Recomandate

Buna seara

 

Am o problema mare

De cativa ani beau aproape numai Pepsi (si cateodata apa minerala sau cola etc...)

As vrea sa beau Pepsi foarte rar (numai la ocazi speciale) dar daca nu beau pepsi ma doare capul !!!!

Imi poate explica cineva care o fi cauza ?

Deci azi de examplu nam baut intentionat Pepsi si ma doare capu da ma doare toata ziua

Am mai incercat de mai multe ori sa nu beau Pepsi dar de fiecare data ma prins durerea de cap si de

mult ori ma simteam ca si beat

Am crezut ca o fiii cofeina dar nici cu cafea nu imi trece durerea de cap

Imi va trece si singur durerea sau sa iau ceva vitamine ?

 

Nu ma trimiteti la medic ca nu ma duc ! Daca imi puteti da un sfat as fi foarte multumit :serenade:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
;) :yes:

Cofeina da rezultate bune in tratarea migrenelor, dar are si efect de bumerang, da dependenta.

O poti trata cu a zis Harald :crazy: sau Laur 8) Eu as adauga cafeaua :) plus o vizita la medic pt a afla valorile tensiunii arteriale, dar si multa vointa pentru a renunta la cola.

PS: io-s dependenta de cola ;)

 

Multumesc pt sfaturi :yawn:

 

Apropo incercati sa puneti vreo 10 - 16 mentos in pepsi light sau cola light veti avea o surpriza :o:

Atentie sa nu faceti experimentul in casa si dupa ce puneti mentosul in pepsi light sau cola light fugiti de acolo :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sunt "bune" amandoua, eu beau si cola si pepsi, da mai mult sunt dependent dupa cola, dak nu beau o cola si mananac ceva dulce p zi nu ma simt bn :o:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Si eu sunt dependenta de coca-cola si n-am de gand sa ma las. :o: Daca nu beau o zi sau doua, dupa aia numai la un pahar de cola ma gandesc, asa rece si acidulat... mai rau ca la tigari, ca de astea nu mi-e dor. :o:

  • Like 1

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
Vizitator
Acest topic este acum închis pentru alte răspunsuri.

×