Sari la conținut
Forum Roportal
johnjohn

M-am hotarat

Postări Recomandate

M-am hotarat sa-mi cumpar un Oltcit.Astept parerile voastre in legatura cu Oltcit-ul.Si chiar oferte. :serenade:

Sunt cele mai ieftine masini de pe piata. Cea second, bineinteles. Poti gasi unele in stare impecabila. Altfel-sper sa ai atelierul pregatit. Al tau, bineinteles. Ca in alta parte te costa de mai bine cumperi o masina noua. Inainte da a face pasul hotaritor pune-ti citeva intrebari: "voi putea circula cu ea fara sa fiu stresat?" "sunt in zona mea de rezidenta 1-2 magazine specializate pe piese de Oltcit?" "Va promova masina mea testele ITP?" "Cit costa s-o fac ireprosabila?" " Nu cumva nu fac altceva decit sa dau bani si sa -mi iau pe cap o cruce?" " Pot revinde masina fara sa ramin in paguba?" "Oare nu pot face ca banii investiti intr-o masina de calitate discutabila sa-mi aduca alti bani si in final chiar daca ma lipsesc de masina 1 an ulterior sa am o afacere care sa-mi ofere posibilitatea sa iau una in rate nou-nouta?" Care este dorinta mea si care este ponderea presiunii de convingere ( persuasiune) a celui care doreste sa scoata bani pe o masina veche ?" Pune in balanta aceste elemente inainte de a scoate banii pe Oltcit- masina de care am o parere buna cu o singura conditie: sa dam timpul inapoi in anii 85-90...Astfel, Oltcit se afla in zona critica cea mai defavorizata: masina veche, dar nu old timer...Oricum tu hotarasti, dar ai cerut sfaturi si ti le-am dat. Bafta maxima!!!

Editat de Victor Apostu

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca te-ai hotarat ce-ti mai trebuie pareri? Sincer? Cred ca te-ai stricat de cap ! Dar daca tot te-ai hotarat mai cauta cred ca gasesti si pe gratis unul.....

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

ma eu iti sugerez sa nu iti ei olcit ptr k oricat ai munci la el nu o sa mearga niciodata bine...sincer nu e o masina care sa fie impecabila mai ales la noi...mai bine te orientezi spre un golf mai vechi sau altceva din afara...mai ieftin asa

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

sal

eu am un oltcit de vanzare, din 1986, ITP 2008, motor facut recent, stare foarte buna, cauciucuri bune. Pentru cineva care vrea sa se aiba o masinuta pt a face piata sau pt plimbari pe inserate cu prieteni, cu un motor de 1129 cc isi face datoria ff bine si nu te lasa in drum,dar pt asta asteapta si ea o mica atentie din partea ta:un ulei bun de motor si mici verificari din cand in cand...si stai confortabil..se poate tunna ff usor :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Daca gasesti un Club 12 TRS, ori Oltena...baga-te, dar sa fie in stare buna. Toti "cunoscatorii" spun ca este o masina proasta, ca are nu stiu ce probleme...etc etc. Nu e asa. Am un prieten care are un TRS, din 1992, impecabil, cu motorul de 1300 comprimat (comprimarea s-a facut prin montarea chiuloaselor de oltcit cu motor de 1100) si crede-ma...nu te faci de rusine cu el pe soselele patriei.

 

Cutie de viteze in 5 trepte sa cauti neaparat, mai ales frantuzeasca, sunt FOARTE bune.

 

Iti recomand cu incredere, asta daca binenteles, ai rabdare sa bibilesti la el....cam asta ar fi buba reala a masinii, cere multa atentie...dar daca ai grija de el, iti ofera satisfactii nebanuite. crede-ma!

 

Mult succes!

 

 

PS: cu olteanul (ca asa imi place sa-l poreclesc) amicului meu, am "facut" zob un passat din `92.....la 175 km/h :P

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

Se spune ca un Oltcit "e masina pe viata". De ce? Daca o cumperi, nu mai scapi de ea. Multi spun ca se gasesc piese de schimb destul de greu. Dar, daca tu asta iti doresti ...

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri
M-am hotarat sa-mi cumpar un Oltcit.Astept parerile voastre in legatura cu Oltcit-ul.Si chiar oferte. :cool:

 

 

Poate nu ai unde pune cloşca pe oua.... :blink:

Partajează acest post


Link spre post
Distribuie pe alte site-uri

×